Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Bawmy się: Łamiąc zasady

Bawmy się: Łamiąc zasady

Make 'Em Laugh: The Funny Business Of America. When I'm Bad, I'm Better: The Groundbreakers
dokument, USA, 2009, 56 min.
reżyseria: Michael Kantor
obsada: Amy Sedaris, Anne Beatts, Billy Crystal
Premiera w Ale kino+: 29.01.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 456 miejsce w rankingu
Bawmy się: Łamiąc zasady

W wojnie przeciwko hipokryzji, poprawności politycznej, uprzedzeniom czy cenzurze, to zawsze komicy grali pierwsze skrzypce i mieli najwięcej do powiedzenia.

Jednak zamiast ryzykownych żartów czy wulgaryzmów, najbardziej zuchwali komedianci - tacy jak Mae West i Moms Mabley, Lenny Bruce, Richard Pryor i George Carlin - powoływali się na to, co pierwsza poprawka Konstytucji Stanów Zjednoczonych nazywa "wolnością słowa", wywołując największe i najbardziej niebezpieczne salwy śmiechu wśród amerykańskiej publiczności.

"Bawmy się" to dokumentalna seria portretująca różne nurty w amerykańskiej komedii, które zmieniały się wraz z upływem czasu, jednak zawsze stawiały czoła nowym układom politycznym i sprawom społecznym, odważnie podejmując tematy tabu. Wstęp do odcinków prowadzi Billy Crystal.

Każdy odcinek serii poświęcony jest konkretnemu gatunkowi komediowemu - począwszy od najprostszych gagów, poprzez stand-upy, do najbardziej przenikliwych satyr i parodii. Wstęp do każdej części prowadzi Billy Crystal, natomiast narratorem całości jest Amy Sedaris. "Bawmy się" to mnóstwo wywiadów z ponad 90 komikami, pisarzami, producentami i historykami kina, takimi jak: Judd Apatow, Roseanne Barr, Steve Martin, Chris Rock, Will Ferrell, Anne Beatts, Carol Burnett, Sid Caesar, George Carlin, Larry David, czy Dick Van Dyke.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...