Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Bawmy się: Mądrale

Bawmy się: Mądrale

Make 'Em Laugh: The Funny Business Of America. Never Give a Sucker an Even Break: The Wiseguys
dokument, USA, 2009, 56 min.

Premiera w Ale kino+: 5.02.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 484 miejsce w rankingu
Bawmy się: Mądrale

Amerykanie kochają wymądrzających się osobników, którzy wymykają się wszelkim konwencjom i zawsze, niezależnie od konsekwencji, mówią prawdę.

Czy ma on charakter zrzędliwego W.C. Fieldsa z lat 30. czy dzisiejszego Larry'ego Davida, który potrafi zdenerwować każdego, to do "mądrali" zawsze należy ostatnie i najzabawniejsze słowo. Wśród gwiazd odcinka o przemądrzałych komediantach znaleźli się m.in.: Groucho Marx, Phil Silvers, Jack Benny, Paul Lynde, Joan Rivers, Redd Foxx, Eddie Murphy i Chris Rock.

"Bawmy się" to dokumentalna seria portretująca różne nurty w amerykańskiej komedii, które zmieniały się wraz z upływem czasu, jednak zawsze stawiały czoła nowym układom politycznym i sprawom społecznym, odważnie podejmując tematy tabu. Wstęp do odcinków prowadzi Billy Crystal.

Każdy odcinek serii poświęcony jest konkretnemu gatunkowi komediowemu - począwszy od najprostszych gagów, poprzez stand-upy, do najbardziej przenikliwych satyr i parodii. Wstęp do każdej części prowadzi Billy Crystal, natomiast narratorem całości jest Amy Sedaris. "Bawmy się" to mnóstwo wywiadów z ponad 90 komikami, pisarzami, producentami i historykami kina, takimi jak: Judd Apatow, Roseanne Barr, Steve Martin, Chris Rock, Will Ferrell, Anne Beatts, Carol Burnett, Sid Caesar, George Carlin, Larry David, czy Dick Van Dyke.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...