Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Bawmy się: Sitcomy

Bawmy się: Sitcomy

Make 'Em Laugh: The Funny Business Of America. Honey, I'm Home!: Breadwinners and Homemakers
dokument, USA, 2009, 56 min.
reżyseria: Michael Kantor
obsada: Amy Sedaris, Billy Crystal, Jason Alexander
Premiera w Ale kino+: 15.01.2012 r.
343
Bawmy się: Sitcomy

Sitcomy to chyba najbardziej znany amerykański koncept komediowy.

Od momentu, kiedy komediowy duet z lat 50., George Burns i Gracie Allen, na antenie radia przyznali, że są małżeństwem, w Stanach ruszyła fala naśmiewania się ze spraw domowych. Sitcomy, takie jak: "Kocham Lucy", "The Dick Van Dyke Show", "All in the Family", "Bill Cosby Show", czy "Roseanne", pokazują przemiany, jakie z biegiem czasu zachodziły zarówno w domach jak i w miejscach pracy Amerykanów. Seriale te do dziś stanowią również barometr amerykańskich nastrojów związanych ze sprawami społecznymi i postawami politycznymi.

"Bawmy się" to dokumentalna seria portretująca różne nurty w amerykańskiej komedii, które zmieniały się wraz z upływem czasu, jednak zawsze stawiały czoła nowym układom politycznym i sprawom społecznym, odważnie podejmując tematy tabu. Wstęp do odcinków prowadzi Billy Crystal.

Każdy odcinek serii poświęcony jest konkretnemu gatunkowi komediowemu - począwszy od najprostszych gagów, poprzez stand-upy, do najbardziej przenikliwych satyr i parodii. Wstęp do każdej części prowadzi Billy Crystal, natomiast narratorem całości jest Amy Sedaris. "Bawmy się" to mnóstwo wywiadów z ponad 90 komikami, pisarzami, producentami i historykami kina, takimi jak: Judd Apatow, Roseanne Barr, Steve Martin, Chris Rock, Will Ferrell, Anne Beatts, Carol Burnett, Sid Caesar, George Carlin, Larry David, czy Dick Van Dyke.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...