Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Bawmy się: Świry i kawalarze

Bawmy się: Świry i kawalarze

Make 'Em Laugh: The Funny Business Of America. Would Ya Hit a Guy with Glasses?: Nerds, Jerks, & Oddballs
dokument, USA, 2009, 56 min.
reżyseria: Michael Kantor
obsada: Bill Irwin, Billy Crystal, Hal Kanter, Judd Apatow
Premiera w Ale kino+: 8.01.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 525 miejsce w rankingu
Bawmy się: Świry i kawalarze

"Bawmy się" to dokumentalna seria portretująca różne nurty w amerykańskiej komedii, które zmieniały się wraz z upływem czasu, jednak zawsze stawiały czoła nowym układom politycznym i sprawom społecznym, odważnie podejmując tematy tabu. Wstęp do odcinków prowadzi Billy Crystal.

Mimo iż Ameryka zawsze dążyła do integracji, wyrzutkowie społeczeństwa pozostawali stałym źródłem rozrywki. Dziś temat outsiderów najlepiej uosabiają komedie w stylu "40-letniego prawiczka", "Wpadki" czy "Supersamca" Judda Apatowa. W przeszłości postać outsidera symbolizowali nieśmiali okularnicy, w wykonaniu Harolda Lloyda. Kolejne wizje outsiderów pojawiły się wraz z przewrotem społecznym lat 60. i 70., kiedy w kinie pojawiła się aktorka Phyllis Diller a wraz z nią nowi komicy - Jonathan Winters, Andy Kaufman czy Robin Williams. W latach 70. narodził się komediowy duet "Cheech i Chong", czyli Richard "Cheech" Marin i Tommy Chong, których filmy i występy sceniczne w latach 70. i 80. cieszyły się popularnością wśród amerykańskiej publiczności. Pojawili się także "dziwacy" w stylu Woody'ego Allena i Steve'a Martina, którzy wykreowali nowy typ zabawnego wyrzutka.

Każdy odcinek serii poświęcony jest konkretnemu gatunkowi komediowemu - począwszy od najprostszych gagów, poprzez stand-upy, do najbardziej przenikliwych satyr i parodii. Wstęp do każdej części prowadzi Billy Crystal, natomiast narratorem całości jest Amy Sedaris. "Bawmy się" to mnóstwo wywiadów z ponad 90 komikami, pisarzami, producentami i historykami kina, takimi jak: Judd Apatow, Roseanne Barr, Steve Martin, Chris Rock, Will Ferrell, Anne Beatts, Carol Burnett, Sid Caesar, George Carlin, Larry David, czy Dick Van Dyke.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...