Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Be Cool

Be Cool


komedia kryminalna, USA, 2005, 114 min.
reżyseria: F. Gary Gray
obsada: Cedric the Entertainer, Christina Milian, Danny De Vito, Harvey Keitel, James Woods, John Travolta, Uma Thurman
Premiera w Ale kino+: 29.12.2012 r.
5.00
343
20 głosy | 33 miejsce w rankingu
Be Cool

"Be cool" to olśniewająca plejada gwiazd, mnóstwo dobrej muzyki i dużo humoru z solidną domieszką gangsterskiej sensacji. Nieprzypadkowo główne role w tym filmie gra pamiętny z "Pulp Fiction" duet John Travolta & Uma Thurman; "Be cool" to lekkie i stylowe kino w duchu Quentina Tarantino.

Chili Palmer (John Travolta) jest byłym gangsterem z Nowego Jorku, który działa obecnie jako producent filmowy w Los Angeles. Pewnego dnia przyjaciel bohatera zostaje zamordowany przez rosyjską mafią. Zostawia po sobie piękną żonę imieniem Eddie (Uma Thurman) oraz podupadającą wytwórnię płytową. Palmer postanawia zmienić specjalizację i spróbować szczęścia w branży muzycznej. Ex-gangster z klasą i elegancko, lecz energicznie zajmuje się schedą po zabitym koledze - zarówno wdową jak i wytwórnią płytową. Na ratowanie tej drugiej Palmer ma doskonały pomysł. W jednym z klubów L.A. wypatrzył genialną czarnoskórą wokalistkę, niejaką Lindę Moon (Christina Milian). Dziewczyna jest murowaną kandydatką na gwiazdę - trzeba tylko zdobyć ją dla wytwórni, podpisać kontrakt, nagrać płytę i, oczywiście, wypromować. Jest to zadanie o tyle trudne, że przemysł muzyczny w Mieście Aniołów przypomina gniazdo os. Reguły gry są brutalne, wszystkie chwyty dozwolone, a na tle ludzi zaangażowanych w biznes płytowy mafia jawi się jako nobliwy klub towarzyski. Quentin Tarantino wycisnął na współczesnym kinie niezatarte piętno. Jednym z filmów, który podąża szlakiem wyznaczonym przez autora "Pulp Fiction" jest "Be Cool", sensacyjna komedia obficie przyprawiona muzyką, skądinąd wyborną. To kino, w którym fabuła jest na drugim planie; liczy się błyskotliwy humor, barwne postaci i nade wszystko styl. Reżyser F. GARY GRAY radzi sobie z tą konwencją tym lepiej, że ma do dyspozycji rewelacyjną obsadę. Drużynie gwiazd przewodzą John Travolta i Uma Thurman, duet, który dekadę wcześniej tak doskonale sprawdził się w "Pulp Fiction". Partnerują im takie tuzy jak Danny de Vito, James Woods czy niezawodny Harvey Keitel, kolejny aktor kojarzony z kinem Quentina Tarantino. Do tego na drugim planie "Be Cool" roi się od sław ze świata muzyki i showbiznesu; w filmie wystąpili gościnnie m.in. komik Cedric the Entertainer, kultowy raper RZA, lider Aerosmith Steven Tyler, imponujący posturą zapaśnik The Rock (znany z filmu "Król Skorpion"), a nawet bestsellerowy pisarz Dan Brown, autor "Kodu da Vinci". Wielu celebrytów gra w tym filmie samych siebie, dając się wciągnąć w stylową satyrę na przemysł rozrywkowy, w której zaciera się granica między fikcyjnymi postaciami i prawdziwymi osobami ze świata mediów.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...