Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Beautiful

Beautiful


film obyczajowy, Polska, 2006, 60 min.
reżyseria: Piotr Matwiejczyk
obsada: Dawid Antkowiak, Marcin Dorociński, Sylwia Juszczak, Sylwia Juszczak, Teresa Sawicka
Premiera w Ale kino+: 2.07.2012 r.
3.00
343
6 głosy | 107 miejsce w rankingu
Beautiful
1
2

Anka (Sylwia Juszczak) jest w ciąży. Postanawia, że tuż po narodzinach sprzeda maleństwo. Jej chłopak Dawid (Dawid Antkowiak) popiera tę decyzję.

Wspólnie znajdują małżeństwo, które tak bardzo pragnie dziecka, że gotowe jest wbrew przepisom kupić noworodka. Na ich koszt Dawid i Anka przenoszą się do hotelu, gdzie dziewczyna ma pozostać do porodu. Całemu przedsięwzięciu sprzeciwia się matka Anki (Teresa Sawicka), która wychowuje jej dziesięcioletnią siostrę, ale kryje też własną mroczną tajemnicę.

Niezależny filmowiec z Wrocławia PIOTR MATWIEJCZYK stał się znany dzięki amatorskim parodiom, które zapoczątkował film "Chinacity", jak wskazuje tytuł pastisz "Chinatown" Romana Polańskiego. Potem powstała dobrze przyjęta parodia kultowych horrorów "Koszmar Minionej Zimy", a w końcu "Emilia", czyli autorska wersja "Amelii" Jeuneta. Matwiejczyk znany jest z tego, że dużo pracuje. W 2005 roku zrealizował cztery filmy, a rok później dwa: oprócz "Beautiful" powstał nagrodzony w konkursie polskiego kina na festiwalu Era Nowe Horyzonty "Wstyd". Rok 2007 to kolejne dwa filmy - "Na boso" i "Pamiętasz mnie?". W 2011 roku przypomniał o sobie filmem "Prosto z nieba", nawiązującym do wydarzeń wokół katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Matwiejczyk, właściciel amatorskiej wytwórni "Muflon Pictures", wyrobił sobie w środowisku kina niezależnego na tyle dobrą markę, że często udaje mu się pozyskać do swoich filmów profesjonalnych aktorów, jak Marcin Dorociński, Mirosław Baka czy Dorota Segda, którzy wspólnie wystąpili we "Wstydzie". W "Beautiful" obok Marcina Dorocińskiego i znanej m.in. z "Głośniej od bomb" Przemysława Wojcieszka Sylwii Juszczak, zagrał Dawid Antkowiak, znany z takich niezależnych obrazów, jak "Marco P. i złodzieje rowerów" i "Sobowtór" Bodo Koxa, "Krew z nosa" i "Krótka histeria czasu" Dominika Matwiejczyka, oraz "Emilia", "Homo Father" i Pamiętasz mnie?" Piotra Matwiejczyka.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...