Ale kino+
KINO MÓWI
Film. Benny i Joon

Benny i Joon

Benny and Joon
komediodramat, USA, 1993, 94 min.
reżyseria: Jeremiah S. Chechik
obsada: Aidan Quinn, Johnny Depp, Mary Stuart Masterson
Premiera w Ale kino+: 23.03.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 94 miejsce w rankingu
Benny i Joon

Wzruszająca opowieść o przyjaźni ekscentrycznego chłopaka i malarki, cierpiącej na chorobę psychiczną. W rolach głównych występują: Mary Stuart Masterson, Aidan Quinn i nominowany za swoją kreację do Złotego Globu Johnny Depp.

Benjamin "Benny" (Aidan Quinn) i Junniper "Joon" (Mary Stuart Masterson) Pearl to dorosłe rodzeństwo. Od młodzieńczych lat, po tragicznej śmierci rodziców, żyją tylko we dwójkę. Benny prowadzi warsztat samochodowy i opiekuje się swoją siostrą, Joon, która zamknęła się w sobie po tym, jak zginęli ich rodzice. Dziewczyna jest utalentowaną malarką. Choć wymaga opieki, nie zgadza się na żadne pielęgniarki czy gosposie, które musi zatrudniać zapracowany Benny. Ich życie zmieni jeden wieczór, kiedy Benny "wygrywa" w pokera Sama (Johnny Depp) - ekscentrycznego siostrzeńca swojego kolegi. Sam wierzy, że jest wcieleniem Bustera Keatona, ma wyjątkowe poczucie humoru i oryginalny sposób bycia. Musi zamieszkać wraz z rodzeństwem, a Benny prosi, aby przez kilka dni zaopiekował się Joon. Sam okazuje się wspaniałym towarzyszem, jego niegroźne dziwactwa nieoczekiwanie otwierają Joon na świat, a ich przyjaźń przeradza się w miłość. Jednak Benny nie będzie w stanie tego zaakceptować...

Rok 1993 był istotny w karierze 30-letniego wówczas Johnny'ego Deppa, który miał za sobą występy w takich hitach jak "Edward Nożycoręki" czy "Arizona Dream". W grudniu 1993 w Stanach na ekrany kin wszedł film "Co gryzie Gilberta Grape'a?" a wcześniej, w kwietniu - wzruszająca komedia "Benny i Joon". "Benny i Joon" to ciepła, pokrzepiająca historia niezwykłej przyjaźni między zamkniętą w sobie malarką a zwariowanym chłopakiem. Za rolę nieśmiałego, ekscentrycznego Sama, Johnny Depp otrzymał drugą w karierze nominację do Złotego Globu (w sumie ma na koncie dziewięć nominacji do tej nagrody i jedną statuetkę za występ w filmie "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street"). Siłą filmu jest przede wszystkim rewelacyjne aktorstwo - oprócz Johnny'ego Deppa przejmujące kreacje stworzyli Mary Stuart Masterson ("Smażone zielone pomidory") oraz Aidan Quinn ("Wichry namiętności").
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.