Ale kino+
alekino+
Film. Bestie z południowych krain

Bestie z południowych krain

Beasts of the Southern Wild
dramat, USA, 2012, 93 min.
reżyseria: Benh Zeitlin
obsada: Dwight Henry, Levy Easterly, Quvenzhané Wallis
Premiera w Ale kino+: 6.11.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 89 miejsce w rankingu
Bestie z południowych krain

Na rozpoczęcie listopadowego cyklu "KINO MÓWI: Nowe talenty" Ale kino+ pokaże jeden z najważniejszych niezależnych filmów ostatnich lat - nominowane m.in. do 4 Oscarów® "Bestie z południowych krain" Benha Zeitlina.

Akcja filmu rozgrywa się w małej wiosce, skupiającej zbuntowaną, odciętą od świata społeczność. Tu wraz z ojcem mieszka 6-letnia Hushpuppy (nominowana do Oscara rewelacyjna Quvenzhané Wallis), która nawiązuje niezwykły kontakt z magicznym światem natury. Pewnego dnia wioskę zalewa powódź, a Hushpuppy postanawia przetrwać kataklizm oraz kolejne nadchodzące niebezpieczeństwo.

"Bestie z południowych krain" w reżyserii BENHA ZEITLINA to film okrzyknięty najlepszym amerykańskim debiutem ostatnich lat. Obraz był sensacją festiwalu Sundance 2012, znalazł się także w sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes, skąd wyjechał ze Złotą Kamerą za najlepszy debiut, wyróżnieniami FIPRESCI i Jury Ekumenicznego, stając się jednym z najczęściej nagradzanych tytułów ostatnich lat. Doceniła go również Amerykańska Akademia Filmowa, nominując do 4 Oscarów - za najlepszy film roku, scenariusz i reżyserię oraz dla Quvenzhané Wallis jako najlepszej aktorki pierwszoplanowej. 9-letnia wówczas dziewczynka stała się najmłodszą aktorką w historii, która otrzymała nominację do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Film oprócz prestiżowych nagród, zdobył serca widzów i pochlebne recenzje. Jak napisał Peter Travers dla "Rolling Stone": To film zmieniający oblicze współczesnego kina i sprawiający, że znów wyda się wam ono ekscytujące. Zasługuje na wszystkie nagrody, które już dostał i te, które jeszcze dostanie. Objawia reżyserski talent 29-letniego Benha Zeitlina (...). Udało mu się bowiem stworzyć świat, w którym można się zatracić. Świat pełen mitycznego piękna i grozy. Jak Zeitlin sam przyznał w jednym z wywiadów, chciał połączyć poetykę wyrafinowanego arthouse'owego kina z czymś co przypominałoby "Szklaną pułapkę". Misja zakończona sukcesem.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...