Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BEZ EMOCJI

BEZ EMOCJI

Compulsion
thriller, USA, 1959, 103 min.
reżyseria: Richard Fleischer
obsada: Bradford Dillman, Dean Stockwell, Diane Varsi, Orson Welles
Premiera w Ale kino+: 28.01.2002 r.
343

Trzymający w napięciu thriller, oparty na głośnym procesie z 1924 roku dwóch zabójców młodego mężczyzny.

Pochodzący z dobrych rodzin Artie Straus (Bradford Dillman) i Judd Steiner (Dean Stockwell), a jednocześnie zarozumiali i próżni, mordują pewnego chłopaka, by w ten sposób zademonstrować swą wyższość intelektualną. Po zabójstwie pomagają w odnalezieniu mordercy, lecz ich agnorancja doprowadza do zdemaskowania prawdziwych sprawców zbrodni. Ich adwokat Jonathan Wilk (Orson Welles) nie ma łatwego zadania, gdyż Straus i Steiner nie chcą z nim współpracować oraz wytłumaczyć swojego postępowania.

Nagroda Brytyskiej Akademii Filmowej i Nowojorskich Krytyków Filmowych dla najlepszego aktora - Orsona Wellesa. Film festiwalowy na MFF w Cannes.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...