Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Bez przedawnienia

Bez przedawnienia

High Crimes
thriller, USA, 2002, 110 min.
reżyseria: Carl Franklin
obsada: Adam Scott, Amanda Peet, Ashley Judd, James Caviezel, Morgan Freeman
Premiera w Ale kino+: 5.10.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 99 miejsce w rankingu
Bez przedawnienia
© Fox

Małżeństwo Claire (Ashley Judd) i Toma (James Caviezel) Kubików uchodzi za wzorowe: piękny dom, udane życie zawodowe i wielka miłość, którą manifestują przy każdej okazji. Wkrótce jednak to uczucie zostanie wystawione na ciężką próbę.

Pewnego dnia podczas zakupów agenci FBI aresztują Toma. Claire, wzięta adwokatka, postanawia sama bronić męża. Prawda o przeszłości ukochanego jest jednak szokująca. Okazuje się, że przed kilkunastu laty Tom - jako Ronald Chapman - służył w amerykańskiej armii w Salwadorze i podczas rutynowej akcji mającej na celu schwytanie przywódcy rebeliantów zabił dziewięcioro niewinnych ludzi. Claire nie wierzy, by jej mąż był zdolny do takiej zbrodni, a on wszystkiemu zaprzecza. Uważa, że został wrobiony przez rzeczywistych sprawców masakry. Oskarżenia ciążące na Tomie są poważne i musi być sądzony przed Trybunałem Wojskowym. Armia przydziela mu też swojego obrońcę - młodego i niedoświadczonego porucznika Terrence'a Embry'ego (Adam Scott). Claire zdaje sobie sprawę, że mają małe szanse na wygraną i prosi o pomoc byłego prawnika wojskowego Charlesa Grimesa (Morgan Freeman). We trójkę rozpoczynają prywatne śledztwo, które przynosi zaskakujące rezultaty.

"Bez przedawnienia" to ekranizacja bestsellerowej powieści kryminalnej Josepha Findera z gwiazdorską obsadą: Morgan Freeman ("Siedem"), Ashley Judd ("Frida") i Jim Caviezel ("Pasja"). Joseph Finder to ceniony za Oceanem autor powieści o wątkach sensacyjno-politycznych. Reżyserię "Bez przedawnienia" powierzono, więc CARLOWI FRANKLINOWI specjalizującemu się w trzymających w napięciu thrillerach, tj.: "W bagnie Los Angeles" i "Jeden fałszywy ruch". Odtwarzający główne role Ashley Judd i Morgan Freeman spotkali się wcześniej na planie innego dreszczowca - "Kolekcjonera" Gary'ego Fledera. Judd pamiętana jest poza tym z filmów "Dym", "Czas zabijania", "Serce nie sługa", "Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya" czy "Frida". Freeman był nominowany do Oscara za "Wożąc panią Daisy" (Złoty Glob i nagroda na MFF w Berlinie), "Skazanych na Shawshank" i "Street Smart". W bogatej filmografii aktora są takie hity, jak: "Robin Hood: książę złodziei", "Epidemia", "Siedem", "Amistad", "W sieci pająka" i "Suma wszystkich strachów". Dwójce aktorów partnerują: odtwórca roli Jezusa w "Pasji" Jim Caviezel ("Cienka czerwona linia", "Oczy anioła", "Hrabia Monte Christo") i Amanda Peet (serial tv "Jack i Jill" oraz "Jak ugryźć 10 milionów", "Twarda laska", "Zmiana pasa").


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...