Ale kino+
Miesiąc z miniserialem
Film. Bez wyjścia

Bez wyjścia

No Way Out
thriller, USA, 1987, 110 min.
reżyseria: Roger Donaldson
obsada: Gene Hackman, Kevin Costner, Sean Young, Will Patton
Premiera w Ale kino+: 3.10.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 21 miejsce w rankingu
Bez wyjścia

Klasyka gatunku. Laureaci Oscara Kevin Costner ("Tańczący z wilkami", "JFK") i Gene Hackman ("Bez przebaczenia", "Karmazynowy przypływ") w obsadzie mrocznego kryminału twórcy "Buntu na Bounty" i "Angielskiej roboty" Rogera Donaldsona.

Minister David Brice (Gene Hackman) przypadkowo zabija swoją kochankę. W ukryciu morderstwa pomaga mu jego lojalny pomocnik (Will Patton). Proponuje wymyślenie fikcyjnego zabójcy - radzieckiego szpiega - a następnie zlecenie prowadzenia śledztwa kapitanowi marynarki wojennej Tomowi Farrellowi (Kevin Costner). Nieoczekiwanie okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą do samego kapitana, którzy miał silne powiązania z ofiarą. Rozpoczyna się desperacki wyścig z czasem, którego stawką jest nie tylko dobre imię Farella, lecz także kwestia bezpieczeństwa narodowego.

KOMENTARZE - ARCHIWUM


Neb ta Djeser Anpu

Autostopowicz
postów: 44
11.05.2004 10:55
CYTUJ

Jak zwykle wspaniała rola pana G. Hacmana :) obejrzę napewno..

#tomek k.
siemiatycze
14.07.2004 01:32
CYTUJ

Obejrzałem końcówkę tego filmu. Przez ostatnie pół godziny, intryga wykreowana w tym kryminalnym obrazie, kompletnie mnie przerosła. Nie rozumiałem o co chodzi, i bez okularów (wada -0,75) wpatrywałem się jak w szklaną kulę wiedźmy, aby widzieć jedynie kontury idealnych amerykańskich aktorów. W filmie szło o morderstwo. Uświadomiła mnie Anna siedząca obok, wcześniej widziała ten film kilkakrotnie i też było tak jak za pierwszym razem (nie zrozumiała co? i dlaczego? a przede wszystkim kto?). Nie próbowałem rozumieć tego filmu. Siedziałem i piłem drugie tyskie piwo. Gdy okazało się, że listę dialogową przełożył śp. Tomek Beksiński. Film w jednym momencie nabrał emocjonalnego znaczenia.

04.02.2006 20:35
CYTUJ

Hey!!
Costner znów mnie zainspirował.
Zresztą nie pierwszy raz.
Co tu dużo mówić.Film jest suuper.

Chiałabym być na miejscu tych kobiet,które są z Kevinem
na planie bardzo,bardzo blisko.

#paavka
poznań
11.01.2008 18:12
CYTUJ

z nieukrywanym zdziwieniem przeczytałem recenzję filmu (ale kino!), dochodząc do wniosku,że albo recenzent filmu nie obejrzał (co się niestety zdarza),bądź kompletnie go nie zrozumiał. film jest doskonałym przykładem na to, co w CIA określa się mianem "kompleksu Jurija", a więc przeświadczenia Amerykanów, iż na jednym z najważniejszych stanowisk agencji znajduje się silnie zakonspirowany szpieg rosyjski. I ten film właśnie obrazuje taką historię - skądinąd z doskonałymi rolami Costnera i Hackmana. Pozxdrawiam i zachęcam do oglądania!

SERIALE

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders" to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham.


Safe House 2

Safe House 2

2. sezon czteroodcinkowego brytyjskiego serialu kryminalnego.


35 dni

35 dni

Serial kryminalny, w którym widzowie wcielają się w rolę detektywa.


Dumb

Dumb

Serialowy przebój prosto z Izraela, który doczekał się już 2 sezonów.