Ale kino+
alekino+
Film. Biała noc

Biała noc

Sleepless Night / Nuit blanche
thriller, Belgia/Francja/Luksemburg, 2011
reżyseria: Frédéric Jardin
obsada: Birol Unel, Birol Ünel, Julien Boisselier, Serge Riaboukine, Tomer Sisley
Premiera w Ale kino+: 1.03.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 69 miejsce w rankingu
Biała noc
© AGAINST GRAVITY Sp z o.o.

Paryski policjant Vincent (Tomer Sisley) wraz z kolegą z pracy organizują napad na kurierów przewożących torbę pełną kokainy.

Udaje im się przejąć towar, ale ginie jeden z kurierów, a sam Vincent zostaje rozpoznany. Akcja rozwściecza szefa lokalnej mafii, który porywa syna policjanta, żądając zwrotu narkotyków. Policjant niesie torbę z kokainą do prowadzonego przez mafię klubu nocnego. Pada tam ofiarą skomplikowanej intrygi, w której biorą udział członkowie konkurencyjnych gangów i skorumpowani kumple Vincenta z policji.

"Biała noc" to francuski thriller pełen pościgów samochodowych, strzelanin i bijatyk, który można polecić miłośnikom filmów Quentina Tarantino i Johna Woo. Reżyser FRÉDÉRIC JARDIN przyznaje, że w pracy nad stroną wizualną filmu wzorował się na "Requiem dla snu" Darrena Aronofsky'ego. Jego wizję wprowadził w życie operator Tom Stern, na stałe współpracujący z Clintem Eastwoodem (m.in. "Gran Torino"). Scenariusz napisał zaś z Olivierem Douyère'em i Nicolasem Saada. Muzykę skomponował Nicolas Errèra. Główną rolę zagrał Tomer Sisley, znany polskim widzom m.in. z filmów "Largo Winch". Na planie towarzyszą mu Birol Ünel jako Yilmaz, Joey Starr jako Feydek i Julien Boisselier w roli Lacombe'a.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...