Ale kino+
alekino+
Film. Biuro ochrony

Biuro ochrony

Livvagterne
serial kryminalny, Dania, 2008, 58 min.
reżyseria: Mikkel Serup
obsada: André Babikian, Cecilie Stenspil, Henrik Prip, Søren Vejby
Premiera w Ale kino+: 12.02.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 40 miejsce w rankingu
Biuro ochrony
1
2

Uhonorowane w 2009 roku nagrodą Emmy "Biuro ochrony" to emocjonujący serial kryminalny prezentujący zagrożenia, jakie czyhają na osoby publiczne w Danii, oraz losy tych, którzy ryzykują własne życie, by chronić innych.

Bohaterami jest troje doskonale wyszkolonych oficerów, którzy dołączają do elitarnej jednostki specjalnej: Rasmus (Soren Vejby), Jonas (André Babikian) i Jasmina (Cecilie Stenspil). Do ich zadań należy m.in. ochrona duńskich polityków i walka z terroryzmem. Siłą serialu jest świetny scenariusz. Tu nie ma szybkich rozwiązań czy spektakularnych pościgów samochodowych. Jest za to niezwykły klimat, charakterystyczny dla skandynawskich produkcji, a wciągająca fabuła daje widzowi wgląd w pracę duńskich służb specjalnych.

"Biuro ochrony" - główne postaci:

Jasmina El Murad (Cecilie Stenspil)

Detektyw Jasmina El Murad (29 lat) - jest piękna, inteligentna i pełna życia. Pochodzi z rodziny z tradycjami. Po zamachu na jej ojca w Kairze, gdzie Jasmina przyszła na świat, przeniosła się z rodziną do Danii. Doświadczenie zamachu sprawiło, że postanowiła wstąpić do Akademii Policyjnej. Jako oficer służb specjalnych przebywa głównie wśród mężczyzn, potrafi jednak oddzielić pracę od życia prywatnego. Przynajmniej do czasu, gdy nie zakocha się w koledze z jednostki - Rasmusie Poulsenie.

Rasmus Poulsen (Søren Vejby)

Posterunkowy Rasmus Poulsen (34) od pięciu lat pracuje w stołecznej policji w Kopenhadze. Wyróżnia się niesamowitą odwagą. I naiwnym, według niektórych, przekonaniem, że ludzie są z natury dobrzy. Rasmus dorastał na dużej farmie, którą mógł otrzymać w spadku. Wybrał jednak inną drogę - postanowił aplikować do Biura Ochrony. Konsekwencją tej decyzji było m.in. rozstanie z dziewczyną, która nie pochwalała jego życiowych wyborów. Najlepszym przyjacielem Rasmusa jest detektyw Jonas Goldschmidt. Po ukończeniu treningów niezbędnych do wstąpienia do Biura Ochrony, Rasmus zakochał się w policjantce Jasminie.

Jonas Goldschmidt (André Babikian)

Detektyw Jonas Goldschmidt (35) jest swoistym przeciwieństwem swojego najlepszego przyjaciela Rasmusa. Jonas jest przekonany, że ludzi nie da się wyleczyć z ich wrodzonej głupoty. Jednak jako osobisty ochroniarz jest gotowy zginąć w obronie innych. Jonas czuje się oszukany przez rodzinę, która nie nauczyła go darzyć ludzi zaufaniem. Jest żonaty, ma córkę. Nie potrafi jednak oprzeć się innym kobietom. Podczas służbowej podróży do Moskwy spotyka swoją dawną kochankę Tanyę, którą niebawem będzie musiał ochraniać.

Serial składa się z 20 odcinków.
W każdą niedzielę od 12 lutego do 15 kwietnia o 20:10 ale kino+ pokaże dwa odcinki


WIĘCEJ O SERIALU "BIURO OCHRONY"

ODCINKI

Biuro ochrony, odc. 1
Biuro ochrony, odc. 2
Biuro ochrony, odc. 3
Biuro ochrony, odc. 4
Biuro ochrony, odc. 5
Biuro ochrony, odc. 6
Biuro ochrony, odc. 7
Biuro ochrony, odc. 8
Biuro ochrony, odc. 9
Biuro ochrony, odc. 10
Biuro ochrony, odc. 11
Biuro ochrony, odc. 12
Biuro ochrony, odc. 13
Biuro ochrony, odc. 14
Biuro ochrony, odc. 15
Biuro ochrony, odc. 16
Biuro ochrony, odc. 17
Biuro ochrony, odc. 18
Biuro ochrony, odc. 19
Biuro ochrony, odc. 20
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...