Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Błękitna głębia

Błękitna głębia

Into the Blue
film akcji, USA, 2005, 110 min.
reżyseria: John Stockwell
obsada: Ashley Scott, Jessica Alba, Josh Brolin, Paul Walker, Scott Caan
Premiera w Ale kino+: 5.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 33 miejsce w rankingu
Błękitna głębia

"Błękitna głębia" ma wszystko, co jest potrzebne do zrobienia nowoczesnego kina przygodowego. Pirackie skarby, zatopiony samolot pełen kokainy, sensacyjną akcję wartko płynącą w podmorskich sceneriach Karaibów oraz piękną Jessikę Albę i charyzmatycznego Paula Walkera w rolach głównych.

Jared (Paul Walker) jest nurkiem, który marzy o złożeniu firmy poszukującej zatopionych skarbów. Problem w tym, że bohater nie ma grosza na rozkręcenie interesu. Biletem do spełnienia marzeń może okazać się legendarny hiszpański galeon "Zefir", leżący gdzieś na dnie morza u wybrzeży Bahamów; wieść niesie, że kiedy statek zatonął, był pełen hiszpańskiego złota. Jared organizuje wyprawę, w której bierze udział jego dziewczyna Sam (Jessica Alba) oraz brat Bryce z nowo poznaną przyjaciółką. Sukces, który odnosi czwórka poszukiwaczy skarbów, przewyższa ich najśmielsze oczekiwania. Na dnie morza nurkowie odnajdują nie tylko "Zefira" z lukami pełnymi złota, lecz również zupełnie współczesny, zatopiony samolot. Na jego pokładzie także znajduje się cenny ładunek w postaci tony kokainy. Jared i Sam wiedzą, że kokaina to kłopoty, dlatego planują najpierw wydobyć złoto z hiszpańskiego galeonu, a dopiero potem powiadomić władze o narkotykach. Innego zdania jest Bryce, który ma wybitny talent do pakowania się w tarapaty. Patrząc na kokainę nie widzi problemu, lecz leżącą w zasięgu ręki fortunę. Sięgnięcie po nią jest oczywiście fatalnym błędem. Nieprzebierający w środkach, brutalni przemytnicy narkotyków, którzy "zgubili" na Karaibach warty majątek ładunek, nigdy nie przestali go szukać. Teraz uwaga gangsterów skupia się na czwórce poszukiwaczy skarbów.

"Błękitna głębia" kino skrojone na klasyczny letni przebój: film lekki, łatwy, przyjemny - ale też szybki, pełen przygód i z pięknymi aktorami w rolach głównych. Wcielając się w parę nurków, Jessica Alba ("Sin City") oraz Paul Walker ("Szybcy i wściekli") mają mnóstwo okazji do prezentacji swoich idealnie wyrzeźbionych ciał. Reżyser JOHN STOCKWELL dokłada zaś starań, aby oprócz wrażeń estetycznych, widzom nie zabrakło emocji. Wyprawa po skarby, która zapowiada się na barwną przygodę w promieniach karaibskiego słońca, szybko zmienia się w ostrą rozgrywkę między czwórką nurków, a gangiem gotowych na wszystko przemytników. Fabuła rozwija się w dynamiczny film akcji, a zdjęcia podwodne - jeden z największych atutów filmu - zapierają dech w piersiach.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...