Ale kino+
alekino+
Film. BONNEVILLE

BONNEVILLE


dramat, USA, 2006, 93 min.
reżyseria: Christopher N. Rowley
obsada: Christine Baranski, Jessica Lange, Joan Allen, Kathy Bates, Tom Skerritt
Premiera w Ale kino+: 28.10.2009 r.
5.00
343
5 głosy | 25 miejsce w rankingu
BONNEVILLE

W starym kabriolecie podróżują przez Amerykę trzy przyjaciółki, odkrywając wiarę w sens życia. W rolach głównych Jessica Lange, Kathy Bates i Joan Allen.

Arvilla (Jessica Lange) podczas wakacji straciła męża, Joe'go. Jego ostatnim życzeniem było, aby po śmierci jego prochy zostały rozsypane. Tymczasem córka Joe'go z poprzedniego związku, Francine (Christine Baranski), żąda oddania prochów ojca - chce je złożyć w rodzinnym grobie. W razie odmowy grozi sprzedażą domu, w którym Arvilla przeżyła szereg szczęśliwych lat z mężem i w którym chciałaby dotrwać starości. Przyparta do muru Arvilla decyduje się osobiście dostarczyć prochy do Santa Barbara, gdzie ma się odbyć pogrzeb. Towarzyszyć jej będą dwie przyjaciółki - Margene (Kathy Bates) oraz Carol (Joan Allen). Przed nimi długa droga wiodąca przez zachodnie stany Ameryki.

Tytuł filmu CHRISTOPHERA N. ROWLEYA pochodzi od nazwy stylowego auta, którym główne bohaterki jadą z Idaho do Kalifornii. To kabriolet z 1966 roku - Pontiac, model Bonneville, dziś już bardzo rzadko spotykany na amerykańskich drogach. Trasa podróży wiedzie przez miejsca szczególne dla filmowej Arvilli - Kanion Bryce, jezioro Powell, Las Vegas czy plaże Santa Barbara.

Opowieść o podróży trzech przyjaciółek została nakręcona według scenariusza Daniela Davisa, dla którego "Bonneville" to historia o podłożu osobistym: "Inspiracją dla głównych postaci były kobiety, które znałem - moja babka, Arvilla, ciotka Carol oraz Margene Criddle, bliska przyjaciółka rodziny. Kiedy zmarł mój dziadek, babcia straciła wiarę w sens życia. "Bonneville" miało stanowić szczęśliwe rozwinięcie tej historii."
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...