Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BOSO W PARKU

BOSO W PARKU

Barefoot in the Park
komedia, USA, 1967, 101 min.
reżyseria: Gene Saks
obsada: Charles Boyer, Jane Fonda, Mildred Natwick, Robert Redford
Premiera w Ale kino+: 28.05.2007 r.
5.00
343
5 głosy | 76 miejsce w rankingu

Robert Redford i Jane Fonda w ekranizacji głośnej sztuki Neila Simona. Sposobem na małżeńską nudę dla młodej mężatki jest zabawa w swatanie własnej matki.

Corie (Jane Fonda) to typowa "panienka z dobrego domu" - wychowywana pod kloszem, obyta w świecie i kompletnie nieprzygotowana na prozę życia. Kiedy wychodzi za mąż za młodego prawnika Paula Brattera (Robert Redford) wszystko na początku układa się tak, jak sobie wyobrażała. Złudzenie, że życie może być niekończącą się zabawą pryska jednak, kiedy kończy się miesiąc miodowy. Para zamieszkuje w niewielkim mieszkaniu na piątym piętrze (bez windy!), Paul większość czasu spędza w pracy, a ona zamienia się w znudzoną kurę domową. Rozczarowana wymyśla sposób na małżeńską nudę: zamierza wyswatać własną matkę z ekscentrycznym sąsiadem.

"Boso w parku" to ekranizacja sztuki Neila Simona pod tym samym tytułem. W jej wersji scenicznej zajętego robieniem prawniczej kariery Paula również grał Robert Redford, choć wówczas partnerowała mu Elizabeth Ashley. Redford zresztą właśnie tej roli - kreowanej w filmie GENE'A SAKSA - zawdzięcza początek swojej błyskotliwej kariery: to wówczas zaczęto nazywać go "złotym chłopcem z Kalifornii".

Redford, który jeszcze podczas studiów przysparzał wiele problemów wychowawczych (po tym, jak zmarła jego matka zaczął pić i z tego powodu stracił stypendium sportowe), stał się ulubieńcem publiczności i pupilkiem krytyki. W 1971 roku zdobył Baftę za role w trzech filmach ( "Butch Cassidy i Sundance Kid", "Zjazdowiec" i "Był tu Willie Boy"), a dziesięć lat później Oscara za swój reżyserski debiut "Zwyczajni ludzie" (1980). W "Boso w parku", komedii o małżeńskim partnerstwie i mieszczańskich zabobonach, partnerowała mu popularna już wówczas Jane Fonda, która rok później miała oburzyć opinię publiczną i przełamać kolejne filmowe tabu rolą we frywolnej "Barbarelli" wyreżyserowanej przez jej ówczesnego męża, Rogera Vadima. Nominacją do Oscara za role w "Boso w parku", ku zdziwieniu publiczności, wyróżniono jednak nie Redforda czy Fondę, ale grającą drugoplanowa postać Mildred Natwick, czyli Madame de Rosemonde z "Niebezpiecznych związków" Stephena Frearsa. Fonda otrzymała natomiast nominację do Bafty i nagrodę Laurel dla najlepszej aktorki komediowej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...