Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Brigitte Bardot, obrończyni zwierząt

Brigitte Bardot, obrończyni zwierząt

Brigitte Bardot, le serment fait aux animaux
Film dokumentalny, Francja, 2019, 70 min.
reżyseria: François Chaumont, Rachel Kahn

Premiera w Ale kino+: 8.12.2019 r.
343
Brigitte Bardot, obrończyni zwierząt
© Terraboa

Będąc u szczytu sławy i mając świat u swoich stóp, Brigitte Bardot postanowiła zejść z kinowych ekranów, aby zająć się dbaniem o dobrostan i ochronę praw zwierząt. Co było przyczyną tak ekstremalnej, jak na tamte czasy, decyzji?

W 1973 roku Brigitte Bardot ma 39 lat i jest u szczytu sławy. Jednocześnie jest to rok, w którym decyduje się przerwać swoją karierę aktorską i poświęcić się walczeniu o dobrostan i ochronę zwierząt. Brigitte, z natury buntowniczka, podjęła bardzo odważną jak na tamte czasy decyzję, która pozwoliła dać wyraz temu, kim tak naprawdę była w tamtych czasach sławna aktorka. Na potrzeby dokumentu Brigitte postanowiła udzielić szczegółowego wywiadu, w którym opowiada o swojej miłości do zwierząt oraz kina. Jest to intymna podróż gwiazdy przez jej życie, przygodę z kinem oraz podążanie za przeznaczeniem.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...