Ale kino+
alekino+
Film. Broken

Broken


dramat, Wlk. Brytania, 2012, 91 min.
reżyseria: Rufus Norris
obsada: Charlie Booty, Cillian Murphy, Eloise Laurence, Lily James, Rory Kinnear, Tim Roth
Premiera w Ale kino+: 20.11.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 65 miejsce w rankingu
Broken

Nagrodzony British Independent Film Award jako najlepszy brytyjski film niezależny 2012 roku debiut reżyserski Rufusa Norrisa - popularnego brytyjskiego aktora filmowego i teatralnego. W jednej z głównych ról występuje Tim Roth, znany m.in. z "Rob Roya", "Wściekłych psów" czy serialu "Magia kłamstwa".

Bohaterką jest 11-letnia Skunk (Eloise Laurence), która wraz z bratem i ojcem (Tim Roth) mieszka na jednym przeciętnych angielskich przedmieść. Scenerię jej zabaw stanowią podobne do siebie domki. To tutaj zawierane są przyjaźnie "na całe życie", dochodzi do pierwszych nieśmiałych pocałunków, miejsce mają codzienne radości i smutki. Pewnego dnia tę spokojną rutynę w życiu Skunk przerywa brutalne zdarzenie. Wszystko zaczyna się od tego, gdy jedna z córek niejakiego pana Oswalda (Rory Kinnear) oskarża chłopaka z sąsiedztwa o gwałt. Oswald dokona na nim brutalnego samosądu, co z kolei nakręci spiralę kłamstw i przemocy, które zachwieją bezpiecznym światem młodziutkiej Skunk.

RUFUS NORRIS, który karierę zaczynał jako reżyser teatralny i operowy, w wyjątkowo wrażliwy sposób podchodzi do swoich bohaterów, co na długo zapada w pamięć widza. Na uwagę zasługuje przede wszystkim rewelacyjna Eloise Laurence, która brawurowo wciela się w Skunk. Partnerują jej znani aktorzy - Tim Roth, Cillian Murphy oraz nagrodzony BIFĄ Rory Kinnear. Wśród deszczu nagród i nominacji "Broken" zdobył m.in. British Independent Film Award za najlepszy brytyjski film niezależny oraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii "Europejskie odkrycie roku".
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...