Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Burza

Burza

Tempest
komedia, USA, 1982, 137 min.
reżyseria: Paul Mazursky
obsada: Gena Rowlands, John Cassavetes, Molly Ringwald, Raul Julia, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 21.07.2006 r.
4.67
343
42 głosy | 812 miejsce w rankingu
Burza

Luźno nawiązująca do Szekspirowskiej "Burzy" opowieść o przeżywającym kryzys architekcie, który postanawia opuścić Nowy Jork i zamieszkać na malowniczej greckiej wysepce.

Nowojorski architekt Phillip Dimitrius (John Cassavetes) przeżywa kryzys wieku średniego. Mężczyzna ma wszystkiego dość - praca go nudzi, a życie osobiste niesie same klęski. Gdy dowiaduje się, że żona (Gena Rowlands) go zdradza, miarka się przebiera. Phillip zabiera swoją nastoletnią córkę Mirandę (Molly Ringwald) i wyrusza do Grecji, skąd pochodzą jego przodkowie. Na małej wysepce towarzyszy im Aretha (Susan Sarandon), piosenkarka śpiewająca w nocnym klubie. Sytuacja komplikuje się, gdy dołącza do nich poszukująca córki żona Phillipa.

Współczesne odczytanie słynnej sztuki Szekspira - bardziej swobodna inspiracja niż wierna ekranizacja dramatu wielkiego stradforczyka. Cieszący oko pięknymi śródziemnomorskimi widokami obraz w reżyserii wielokrotnie nominowanego do Oscara PAULA MAZURSKY'EGO ("Bob", "Carol", "Ted i Alice", "Niezamężna kobieta", "Wrogowie") wyróżnia się gwiazdorską obsadą. Nieszczęśliwego architekta zagrał słynny reżyser, zdobywca trzech nominacji do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej John Cassavetes ("Twarze", "Kobietę pod presją"), który jako aktor znany jest z "Parszywej dwunastki" i horroru "Dziecko Rosemary". W filmie wystąpiła też żona i muza Cassavetesa Gena Rowlands - za kreacje stworzone w jego "Kobiecie pod presją" i "Glorii" była nominowana do Oscara. Obok nich zobaczymy nagrodzoną za swoją rolę na MFF w Wenecji Nagrodą Pasinettiego Susan Sarandon ("Thelma i Louise", "Przed egzekucją" - Oscar, "Nostalgia anioła"), zdobywcę Złotej Palmy Vittoria Gassmana ("Fanfaron", "Zapach kobiety", "Uśpieni") oraz nominowanych za swoje role do Złotego Globu Raula Julię ("Pocałunek kobiety pająka", "Rodzina Addamsów", "Hawana") i Molly Ringwald ("Klub winowajców", "Podrywacz artysta", "Świeże konie").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...