Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BYŁ TU WILLIE BOY

BYŁ TU WILLIE BOY

Tell Them Willie Boy Is Here
western, USA, 1969, 98 min.
reżyseria: Abraham Polonsky
obsada: Katharine Ross, Robert Blake, Robert Redford, Susan Clark
Premiera w Ale kino+: 27.09.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 288 miejsce w rankingu
BYŁ TU WILLIE BOY

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść rozgrywająca się na Dzikim Zachodzie. W jednej z głównych ról nagrodzony BAFTĄ Robert Redford.

Rok 1909, Kalifornia. Po kilku latach spędzonych w świecie białoskórych młody Indianin z plemienia Paiutów, Willie Boy (Robert Blake), powraca do swojego rezerwatu. Ma nadzieję odnowić relację z dawną kochanką, Lolą (Katharine Ross). Na drodze staje im jednak ojciec dziewczyny (Mikel Angel), który stanowczo sprzeciwia się ich znajomości i atakuje parę w czasie ich nocnego spotkania. Willie Boy zabija go w akcie samoobrony. Plemienny obyczaj mówi, że od tej chwili Lola należy do niego. Według prawa stanowego jest jednak mordercą i musi zostać ujęty. Willie Boy nie zamierza łatwo się poddać i wraz z Lolą pospiesznie ucieka z rezerwatu. Sprawą zmuszony jest zająć się przyjazny Indianom szeryf Cooper (Robert Redford). W towarzystwie żądnych krwawej rozrywki ranczerów wyrusza w pościg za parą.

Westernem "Był tu Willie Boy" ABRAHAM POLONSKY powrócił po 21 latach reżyserskiego niebytu. Umieszczony na słynnej czarnej liście za odmowę składania zeznań przed komisją McCarthy'ego, przez długie lata pisał scenariusze ukrywając się pod pseudonimami. W swoim filmie postanowił przypomnieć głośną sprawę pościgu z początku XX stulecia. Z historii niepokornego Indianina Polonsky uczynił uniwersalną filmową alegorię nietolerancji i prześladowania. Wpisujący się w kino kontestacji "Był tu Willie Boy" stawiany jest na równi z westernowymi klasykami nurtu, jak "Mały wielki człowiek" Arthura Penna, "Pat Garrett i Billy Kid" Sama Peckinpaha, czy "McCabe i pani Miller" Roberta Altmana. Film Polonsky'ego uświetnia aktorstwo Roberta Blake'a w roli tytułowej i wyróżnionych nagrodą BAFTA Katharine Ross i Roberta Redforda.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...