Ale kino+
alekino+
Film. Camilla Läckberg: Kamieniarz

Camilla Läckberg: Kamieniarz

Stenhuggaren
kryminał, Szwecja, 2009, 176 min.
reżyseria: Emiliano Goessens
obsada: Anja Lundkvist, Elisabeth Carlsson, Niklas Hjulström
Premiera w Ale kino+: 23.10.2011 r.
5.00
343
10 głosy | 365 miejsce w rankingu
Camilla Läckberg: Kamieniarz

Film oparty na powieści detektywistycznej "Kamieniarz" autorstwa Camilli Läckberg. Historia ponownie rozgrywa się w miasteczku Fjällbacka, na zachodnim wybrzeżu Szwecji, w którym Patrik Hedström wraz z korpusem policji prowadzi skomplikowane sprawy, związane z życiem lokalnej społeczności.

Podczas sprawdzania sieci po nocnym połowie rybak odkrywa w nich ciało małej dziewczynki. Początkowe oględziny wskazują, że dziecko utonęło. Wkrótce śledztwo dowodzi jednak, że zostało ofiarą morderstwa. Dochodzenie prowadzi Patrik Hedström (Niklas Hjulström). Detektyw, który niedawno został ojcem, bardzo angażuje się w sprawę. Uchwycenie zabójcy wydaje się z początku niemożliwe - okazuje się bowiem, że ustalenie jego tożsamości wymaga cofnięcia się do wydarzeń z lat 30. XIX wieku.

ODCINKI

Camilla Läckberg: Kaznodzieja
Camilla Läckberg: Ofiara losu
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...