Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Candy

Candy


melodramat, Australia, 2006, 116 min.
reżyseria: Neil Armfield
obsada: Abbie Cornish, Geoffrey Rush, Heath Ledger
Premiera w Ale kino+: 26.06.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 63 miejsce w rankingu
Candy

Historia związku początkującego poety i malarki, w którym miłość przeplata się z uzależnieniem od narkotyków. Film oparty na nagradzanej autobiograficznej powieści australijskiego pisarza Luke'a Davisa. W roli głównej Heath Ledger.

Marzący o karierze poety Dan (Heath Ledger) kocha się do szaleństwa w Candy (Abbie Cornish). Oboje są piękni, młodzi, zapatrzeni w siebie, obracają się w kręgach australijskiej bohemy, eksperymentując z używkami i przeżywając namiętne uniesienia. Stopniowo jednak narkotyki przejmują kontrolę nad ich życiem, a kiedy kończą się pieniądze, zmuszeni są uciekać się do kradzieży i prostytucji, by zdobyć środki na kolejną działkę.

Film NEILA ARMFIELDA, który światową premierę miał w 2006 roku na festiwalu w Berlinie, to poruszające studium uzależnienia od heroiny, niszczącego uczucie łączące bohaterów. Obraz przywołuje skojarzenia ze słynnym "Requiem dla snu" Darrena Aronofskiego. Widz poznaje historię z relacji Dana, ujętej w trzy rozdziały portretujące rozkwit i stopniowy rozkład związku: "Niebo", "Ziemia", "Piekło". Reżyser oparł swój scenariusz na bestsellerowej powieści Luke'a Daviesa "Candy: A Novel of Love and Addiction", której autor miesza wątki autobiograficzne z fikcją. W latach 80. Sydney i Melbourne zmagały się z poważnym problemem narkotykowym, który dotknął także Daviesa. Jak przyznawał w wywiadach, tytułowa Candy wzorowana jest na malarce Megan Bannister, która była żoną pisarza przez 6 lat.

Siła oddziaływania i autentyzm filmowej wersji "Candy" w dużej mierze bierze się z fenomenalnych kreacji, jakie w filmie stworzyli Abbie Cornish i Heath Ledger, dając próbkę wielkiego talentu potwierdzonego innymi dokonaniami aktorskimi. Cornish zdobyła światowy rozgłos po występie w filmie Jane Campion "Jaśniejsza od gwiazd". Aktorka przeniosła się do Los Angeles i zaczęła pojawiać się w wysokobudżetowych produkcjach, jak "Jestem Bogiem", czy "Sucker Punch". Zagrała też w debiutanckim filmie Madonny "W.E." z muzyką Abla Korzeniowskiego, który światową premierę miał w Cannes.

Fantastycznie rozwijającą się karierę Heatha Ledgera, zaledwie 2 lata po nakręceniu "Candy", przerwała tragiczna śmierć w wyniku przedawkowania leków. Aktor znany m.in. z ról w filmach "Obłędny rycerz" czy "Patriota", sławę zyskał dzięki kreacji w nagrodzonym 3 Oscarami® filmie Anga Lee "Tajemnica Brokeback Mountain". Pośmiertnie uhonorowany został statuetką za drugoplanową rolę Jokera w "Mrocznym Rycerzu" Christophera Nolana.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...