Ale kino+
alekino+
Film. Canneńskie Złote Palmy

Canneńskie Złote Palmy


film krótkometrażowy, 31 min.

Premiera w Ale kino+: 20.05.2012 r.
343
Canneńskie Złote Palmy
1
2

Tuż po rozpoczęciu 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes zapraszamy na dwie krótkometrażówki, które w poprzednich edycjach otrzymały Złotą Palmę.

ARENA
(ARENA) Portugalia, 2009, 16'
reż.: Joao Salaviza

"Arena" została nagrodzona tym prestiżowym wyróżnieniem w 2009 roku. To opowieść o Mauro, chłopaku przebywającym w areszcie domowym. Jego jedynym zajęciem jest robienie tatuaży. Przez okno zaczepia go trójka chłopców. Z pozoru niewinna rozmowa doprowadza do pobicia i rabunku.


PIESKI LOS (CHIENNE D'HISTOIRE (BARKING ISLAND)) Francja, 2010, 15'
reż.: Serge Avedikian

Natomiast "Pieski los" otrzymał Złotą Palmę dla najlepszego filmu krótkometrażowego w 2010 roku. Animacja ta odsyła do prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w 1910 roku na ulicach Konstantynopola. Miasto opanowują bezpańskie psy. Wybrany właśnie rząd, będący pod wielkim wpływem kultury zachodniej, pyta europejskich ekspertów o metody rozwiązania problemu. Ostatecznie, na własną rękę, Turcy podejmują decyzję o deportowaniu psów na opuszczoną wyspę.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...