Ale kino+
alekino+
Film. CARMEN

CARMEN


film muzyczny, Hiszpania, 1983, 97 min.
reżyseria: Carlos Saura
obsada: Antonio Gades, Cristina Hoyos, Juan Antonio Jimenez, Laura del Sol
Premiera w Ale kino+: 20.10.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 575 miejsce w rankingu

Tancerz i choreograf Antonio (Antonio Gades) znajduje w młodej Cygance idealną odtwórczynię głównej roli w swym przedstawieniu "Carmen".

Zakochuje się w pięknej i namiętnej kobiecie, która swego partnera nie tylko na scenie, zmusza do zazdrości. Odtwórcy sceniczni sami przeżywają fabułę, toteż granica między realnością a fikcją zaciera się. Kiedy zrozpaczony Antonio zabija Carmen na scenie widz pozostaje z pytaniem, czy w filmie rzeczywiście popełnione zostało morderstwo. Oparty na literackim pierwowzorze Prospera Merimee film Saury czerpie również inspirację z opery Bizeta. Autorem muzyki jest legendarny gitarzysta Paco de Lucia. Nominowana do Oskara, wyróżniona w Cannes "Carmen" stanowi drugą część trylogii baletowej, zwanej również cygańską.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...