Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. CARMEN

CARMEN


film muzyczny, Hiszpania, 1983, 97 min.
reżyseria: Carlos Saura
obsada: Antonio Gades, Cristina Hoyos, Juan Antonio Jimenez, Laura del Sol
Premiera w Ale kino+: 20.10.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 575 miejsce w rankingu

Tancerz i choreograf Antonio (Antonio Gades) znajduje w młodej Cygance idealną odtwórczynię głównej roli w swym przedstawieniu "Carmen".

Zakochuje się w pięknej i namiętnej kobiecie, która swego partnera nie tylko na scenie, zmusza do zazdrości. Odtwórcy sceniczni sami przeżywają fabułę, toteż granica między realnością a fikcją zaciera się. Kiedy zrozpaczony Antonio zabija Carmen na scenie widz pozostaje z pytaniem, czy w filmie rzeczywiście popełnione zostało morderstwo. Oparty na literackim pierwowzorze Prospera Merimee film Saury czerpie również inspirację z opery Bizeta. Autorem muzyki jest legendarny gitarzysta Paco de Lucia. Nominowana do Oskara, wyróżniona w Cannes "Carmen" stanowi drugą część trylogii baletowej, zwanej również cygańską.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...