Ale kino+
alekino+
Film. CARRIE

CARRIE

Carrie
horror, USA, 1976, 92 min.
reżyseria: Brian De Palma
obsada: Amy Irving, Piper Laurie, Sissy Spacek, William Katt
Premiera w Ale kino+: 11.03.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 418 miejsce w rankingu

Carrie White (S. Spacek) nie ma żadnych przyjaciół. W szkole jest nie lubiana i ogólnie wyśmiewana przez swoich rówieśników. Kiedy biorąc prysznic po zajęciach z gimnastyki, odkrywa, że krwawi, przerażona wpada w popłoch i staje się pośmiewiskiem wszystkich dziewcząt, które nie mogą uwierzyć, że ktoś może nie wiedzieć, co to miesiączka.

A dla Carrie był to szok, gdyż wychowywana przez bardzo religijną matkę, nie miała pojecia o sprawach związanych z ludzkim ciałem i seksem. Jedna z dziewcząt, Chris, biorąca udział w upokorzeniu Carrie, za karę nie może wziąć udziału w szkolnym balu promocyjnym. Wściekła postanawia się zemścić na Carrie. Prosi jednego z najprzystojniejszych chłopców w szkole, by wziął Carrie na bal jako swoją partnerkę. Nie podejrzewając podstępu, dziewczyna pzryjmuje zaproszenie. Kolejny raz wysmiana i upokorzona postanawia zemścić się na swoich prześladowcach. Nikt nie wie, że Carrie posiada zdolności telekinetyczne: poruszania przedmiotów za pomocą swego umysłu.

Świetna kreacja aktorska Sissy Spacek, która za tę rolę została nominowana w 1977 roku do Oscara.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...