Ale kino+
alekino+
Film. CEBULOWE POLE

CEBULOWE POLE

The onion field
kryminał, USA, 1979, 122 min.
reżyseria: Harold Becker
obsada: Franklyn Seales, James Woods, John Savage, Ted Danson
Premiera w Ale kino+: 3.07.1999 r.
343

Film oparty na faktach autentycznych opowiadający o porwaniu w 1963 roku dwóch oficerów policji z Los Angeles: Karla Hettingera (J.Savage) i Iana Campbella (T.Danson).

Porywaczami jest dwóch mężczyzn: pewny siebie o dominującej osobowości Greg Powell (J.Woods) i młody Murzyn Jimmy Smith (F.Seales) będący pod dużym wpływem Powella. Ian Campbell zostaje przez nich zamordowany; Karl Hettinger pozostaje przy życiu i wraca do pracy w policji. Nie jest jednak mile widziany przez kolegów z departamentu, którzy nie rozumieją jak mógł pozwolić na to by przestępcy zabili jego partnera. Hettinger czując się winnym jest bliski załamania nerwowego, myśli nawet o samobójstwie.

Joseph Wambaugh nie chciał żeby film ten był kolejnym dramatem policyjnym. Pragnął nakręcić film o ludziach, ich zachowaniach i o tym jak kruche jest ludzkie życie... i cel swój osiągnął.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...