Ale kino+
alekino+
Film. Cel

Cel

Pyojeok / The Target
thriller, Korea Południowa, 2014, 98 min.
reżyseria: Yoon Hong-seung (Chang)
obsada: Jin-wook Lee, Joon-sang Yoo, Seung-ryong Ryu
Premiera w Ale kino+: 7.07.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 83 miejsce w rankingu
Cel

"Cel", thriller sensacyjny z Korei Południowej, to kino akcji w najlepszym wydaniu. Obraz jest remake'em francuskiego kryminału "Pustka". W rodzimej Korei odniósł ogromny sukces kasowy i frekwencyjny.

Były najemnik i płatny morderca Baek Yeo-hoon (Seung-ryong Ryu) stara się prowadzić normalne życie. Jednak pewnego dnia zostaje wrobiony w zabójstwo dyrektora generalnego dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. W trakcie ucieczki z miejsca zdarzenia zostaje postrzelony. Ranny trafia do szpitala pod opiekę miejscowego lekarza Lee Tae-joon (Jin-wook Lee). Gdy okazuje się, że ciężarna żona lekarza zostaje porwana, Baek postanawia mu pomóc. Mężczyźni wspólnie ruszają w wyczerpujący pościg, w którym liczy się każda godzina.

"Cel" to remake francuskiego filmu "Pustka" z 2010 roku, w reżyserii Freda Cavayéa. W koreańskiej wersji odniósł w rodzimym kraju ogromny sukces. W weekend otwarcia uplasował się na trzecim miejscu box office'u, a w pierwszym tygodniu wyświetlania obejrzało go ponad milion widzów. W główne role wcielają się popularni w Korei Południowej Seung-ryong Ryu i Jin-wook Lee. Seung-ryong Ryu to wielokrotnie nagradzany aktor kinowy. Dla Jina-wooka Lee "Cel" to trzeci film pełnometrażowy w karierze. Aktor wcześniej znany był głównie z ról w koreańskich serialach telewizyjnych.
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.