Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. CENA NADZIEI

CENA NADZIEI

Last Dance
dramat, USA, 1996, 103 min.
reżyseria: Bruce Beresford
obsada: Peter Gallagher, Randy Quaid, Rob Morrow, Sharon Stone
Premiera w Ale kino+: 28.04.2007 r.
5.00
343
5 głosy | 505 miejsce w rankingu

Sharon Stone i znany z "Przystanku Alaska" Rob Morrow w dramacie, którym Hollywood po raz kolejny protestuje przeciwko karze śmierci.

Młody prawnik Rick Hayes (Rob Morrow), dzięki pomocy wpływowego brata, otrzymuje pracę w Komisji Ułaskawień urzędu gubernatora. Przydzielona zostaje mu sprawa Cindy Liggett (Sharon Stone), która jako 19-latka, działając pod wpływem narkotyków, brutalnie zamordowała dwoje nastolatków. Dziś, po dwunastu latach spędzonych w więzieniu stanowym, Cindy jest inną osobą: uczy się rysunku, czyta, marzy. Skazana na karę śmierci wie, co ją czeka i wydaje się pogodzona z wyrokiem. Wtedy zjawia się Hayes i proponuje jej wniesienie apelacji. Do wyroku pozostał miesiąc, w stanie, w którym Cindy odsiaduje karę 76 procent mieszkańców jest za karą śmierci, a do tego jeden z sędziów to ojciec zamordowanego przez oskarżoną chłopca. Hayes jednak, który zdążył się już zakochać w swojej klientce, nie daje za wygraną. Wreszcie zaraża Cindy swoją nadzieją i doprowadza ją ponownie na salę sądową. Nie wie, że wyrok jest jednym z elementów gry politycznej prowadzonej przez jego zwierzchnika - gubernatora.

"Cena nadziei" jest jednym z wielu hollywoodzkich głosów przeciwko karze śmierci. Wyreżyserował ją BRUCE BERESFORD, odpowiedzialny za takie projekty, jak prezentowane w Cannes i nominowane do Oscara "Sprawa Moranta" (1980) i "Pod czułą kontrolą" (1983) czy nagrodzony czterema Oscarami, trzema Złotymi Globami i Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie komediodramat "Wożąc panią Daisy" (1989). Beresford urodził się w Australii, studia skończył w Sydney. Od wczesnych lat 80. pracuje w USA, ale wraca do ojczyzny m.in. z powodu... opery. To właśnie Beresford wyreżyserował nagrodzoną w Melbourne "Elektrę" Ryszarda Straussa wystawianą przez State Opera Company of South Australia.

W głównej roli w "Cenie nadziei" Beresford obsadził Sharon Stone, co od początku wydawało się ryzykowne. Aktorka wcześniej zasłynęła nie tylko rozbieraną rolą w "Nagim instynkcie" (1992), ale też występami w mało wyszukanych produkcjach, jak nominowany do Złotych Malin w... siedmiu kategoriach (również dla Stone) "Silver" (1993), rok późniejszy "Na rozstaju" (1994), za który aktorka otrzymała swoją pierwszą niechlubną statuetkę czy długo zapowiadany western "Szybcy i martwi" (1995), który okazał się niewypałem. W filmie Beresforda partnerował jej Rob Morrow, znany przede wszystkim jako doktor Fleischman z serialu "Przystanek Alaska", za który otrzymał trzy nominacje do nagrody Emmy i dwie do Złotych Globów.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...