Ale kino+
alekino+
Film. CHARLIE CYKOR

CHARLIE CYKOR

Gun Shy
komediodramat, USA, 2000, 96 min.
reżyseria: Eric Blakeney
obsada: Jose Zuniga, Liam Neeson, Oliver Platt, Sandra Bullock
Premiera w Ale kino+: 5.07.2006 r.
3.00
343
3 głosy | 916 miejsce w rankingu

Nawet supergliniarzy dotyka depresja i... problemy żołądkowe - przekonuje Eric Blakeney w swojej nietypowej komedii sensacyjnej.

"Byłem już zmęczony tymi wszystkimi filmami z supermęskimi bohaterami. Postanowiłem więc napisać scenariusz o facecie, który traci wewnętrzną równowagę" - mówił reżyser ERIC BLAKENEY o genezie swojego pierwszego kinowego filmu. Liam Neeson wcielił się w nim w agenta policji, który podobnie jak grany przez Roberta De Niro Paul Vitty z "Depresji gangstera" cierpi na nerwowe załamanie.

Charlie (Liam Neeson), starzejący się policjant z działu antynarkotykowego, postanawia przejść na emeryturę po tym, jak w nieudanej akcji ginie jego wieloletni partner. Zwierzchnicy jednak zlecają mu jeszcze jedną sprawę. Jako fałszywy biznesmen Charlie ma zdobyć dowody na pranie brudnych pieniędzy na Wall Street przez kolumbijski kartel narkotykowy. Znany do tej pory z niewiarygodnego instynktu i nerwów ze stali tym razem nie umie wziąć się w garść. Drży ze strachu przed mafijnym bossem Fulviem Nesstrą (Oliver Platt), co kończy się wstydliwymi problemami żołądkowymi. Okazuje się jednak, że ciągłe wzdęcia i zaparcia mają swoją dobrą stronę - na lewatywie Charlie poznaje atrakcyjną pielęgniarkę Judy (Sandra Bullock), która pomaga mu zdecydowanie bardziej, niż przynudzająca grupa wsparcia dla neurotycznych yuppies. Tymczasem Nesstra, który dla odmiany cierpi na prostatę, również postanawia odmienić swój los, bo uważa, że handel narkotykami zmarnował mu życie.

Projekt filmu Erica Blakeneya, autora scenariuszy znanych seriali (m.in. "Na wariackich papierach" i "Słoneczny patrol") tak bardzo spodobał się Sandrze Bullock, że nie tylko przyjęła proponowaną rolę, ale postanowiła również zostać producentką filmu. Jej ekranowym partnerem został Liam Neeson, dla którego "Charlie Cykor" był komediowym debiutem. "Herosi zawsze byli stoikami. Na szczęście mężczyźni coraz częściej zgadzają się pokazać na ekranie swoją słabszą stronę, co jak sądzę wszystkim wychodzi na dobre" - mówił dziennikarzom na konferencji prasowej po premierze filmu. O tym, że rzeczywiście wychodzi na dobre przekonywała zresztą cała ekipa. Ponoć Neeson i Oliver Platt, specjalista od komediowych epizodów i ról drugoplanowych (w "Charliem..." wcielił się w mafiosa Nesstrę), stworzyli na planie duet, który mógłby rozśmieszyć każdego, ale sami mieli też duże problemy z zachowaniem powagi podczas zdjęć. "Nigdy nie udało nam się nakręcić danej sceny w całości, bo zawsze któryś z nich się ugotował. Zdarzało się, że musieliśmy kręcić po 8-10 dubli, z których potem montowaliśmy jedną scenę" - zwierzał się dziennikarzom reżyser.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...