Ale kino+
alekino+
Film. Chciwość

Chciwość

Margin Call
thriller, USA, 2011, 120 min.
reżyseria: J.C. Chandor
obsada: Demi Moore, Jeremy Irons, Kevin Spacey, Paul Bettany, Stanley Tucci, Zachary Quinto
Premiera w Ale kino+: 24.12.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 14 miejsce w rankingu
Chciwość
© dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

Nominowany do Oscara® pełnometrażowy debiut reżyserski J.C. Chandora ("Wszystko stracone", "Rok przemocy"). Na ekranie m.in. Kevin Spacey i Jeremy Irons. Młody analityk finansowy odkrywa niepokojące dane w księgach banku i powiadamia przełożonego.

Film nawiązuje do prawdziwych wydarzeń, które doprowadziły do upadku amerykańskich banków pod koniec 2008 roku. Akcja rozgrywa się w ciągu 24 godzin i skupia się na działaniach podejmowanych przez kluczowych pracowników dużego banku inwestycyjnego w obliczu finansowej zapaści. Okazuje się, że popełniono tak fatalne błędy, że bankowi grozi bankructwo. Niemal natychmiast zostaje zwołane posiedzenie najważniejszych osób w firmie.

Debiutujący reżyser J.C. Chandor dostał liczne nagrody, zarówno za reżyserię, jak i scenariusz (m.in. nominacje do Oscara i Złotego Niedźwiedzia na Berlinale). W filmie wystąpiła plejada gwiazd. Oprócz wspomnianych już Kevina Spaceya i Jeremy'ego Ironsa na ekranie zobaczymy także: Demi Moore, Jeremy Irons, Stanley Tucci, Kevin Spacey, Zachary Quinto czy Simon Baker.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...