Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. CHICAGO

CHICAGO


musical, USA, 2002, 108 min.
reżyseria: Rob Marshall
obsada: Catherine Zeta-Jones, Queen Latifah, Renée Zellweger, Richard Gere
Premiera w Ale kino+: 31.12.2009 r.
2.00
343
2 głosy | 806 miejsce w rankingu
CHICAGO

Wielki powrót tradycyjnego hollywoodzkiego musicalu ze wszystkim, co w tym gatunku najlepsze: wspaniałymi piosenkami, rewelacyjnymi układami choreograficznymi, błyskotliwym humorem i wartką akcją. W rolach głównych: Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones i Richard Gere.

Chicago, lata 20. Roxie Hart (Renée Zellweger) pod anielskim obliczem i uśmiechem niewiniątka chowa żądzę sławy, która staje się dla niej najważniejszym życiowym celem. Roxie chce śpiewać, królować na scenie i słuchać soczystych braw - tak, jak jej idolka Velma Kelly (Catherine Zeta-Jones), gwiazda kabaretu. Żeby dostać się na scenę, Roxie nawiązuje intratny romans, ale kiedy wychodzi na jaw, że jej kochanek nie ma jednak takich znajomości, żeby uczynić ją gwiazdą, pod wpływem emocji zabija go. Trafia za to za kratki, gdzie w sąsiedniej celi tkwi nie kto inny, jak Velma Kelly, odsiadująca wyrok za zabicie męża. Velma jest ulubienicą opasłej strażniczki Mamy Morton (Queen Latifah), od której w więzieniu zależy zaskakująco dużo. Roxie, po przejściowym załamaniu, postanawia działać i wykorzystać szansę, jaką dostaje od losu. Skoro Velma siedzi w celi, jej miejsce na scenie jest do wzięcia. Blond piękność wynajmuje więc skutecznego, drogiego adwokata Billy'ego Flynna (Richard Gere), którego zadaniem jest wyciągniecie jej z tarapatów i pokierowanie karierą na wolności. Wszystko idzie gładko i sprawnie, Roxie z morderczyni staje się gwiazdą, publiczność bije brawo, kariera rysuje się coraz szerszymi kręgami. Ale jest jeszcze ktoś - sprytna Velma, która dla koleżanki po fachu przygotowała mrożącą krew w żyłach niespodziankę.

Nagrodzone sześcioma Oscarami, trzema Złotymi Globami i dwiema BAFTAMI "Chicago" to bez wątpienia jedno z najbardziej widowiskowych osiągnięć w historii filmowego musicalu. W przeciwieństwie do eksperymentalnego "Tańcząc w ciemnościach" Larsa von Triera czy ironicznie korespondującego z gatunkowymi wyznacznikami "Moulin Rouge", "Chicago" nawiązuje do okresu największej świetności hollywoodzkich filmowych musicali. Zrealizowany przez debiutanta ROBA MARSHALLA film stał się wydarzeniem już na etapie castingu. Nic dziwnego - twórcami teatralnego pierwowzoru są John Kander, Fred Ebb i Bob Fosse, autorzy musicalu wszech czasów, czyli "Kabaretu" z Lizą Minnelli. Sceniczne "Chicago" miało premierę w Nowym Jorku w 1975 roku, z afiszy zeszło dopiero po blisko 950 przedstawieniach, a Velma i Roxie to bodaj jedne z najciekawszych i najbardziej przewrotnych bohaterek musicalowych. Do roli Velmy kandydowała zresztą sama śmietanka hollywoodzkich aktorek - m.in. Angelina Jolie i Madonna. Producent filmu, Martin Richards, zdecydował jednak, że główną rolę zagra Catherina Zeta-Jones. Wybrał ją po tym, jak usłyszał ją śpiewającą kolędy podczas przyjęcia wydawanego przez jej męża, Michaela Douglasa. Richards chciał, żeby Zeta-Jones zagrała Roxie. Aktorka jednak zdecydowanie postawiła na Velmę, ponieważ to ona właśnie śpiewa w musicalu słynną piosenkę "All That Jazz". W Roxie brawurowo, z właściwym sobie poczuciem humoru, wcieliła się Renée Zellweger, która przed zdjęciami nie brała żadnych lekcji śpiewu czy tańca, więc to, co widzimy, to próbka czystego talentu aktorki. Strażniczkę Mamę zagrała z kolei osobowość muzycznej alternatywy amerykańskiej - Queen Latifah.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...