Ale kino+
alekino+
Film. Chłodnym okiem

Chłodnym okiem

Medium Cool
dramat, USA, 1969, 106 min.
reżyseria: Haskell Wexler
obsada: Marianna Hill, Peter Bonerz, Robert Forster, Verna Bloom
Premiera w Ale kino+: 7.11.2011 r.
3.00
343
3 głosy | 68 miejsce w rankingu
Chłodnym okiem
1
2

"Chłodnym okiem" to na przekór tytułowi film gorący; reżyser Haskell Wexler zatarł w nim granice pomiędzy fabułą i dokumentem, pokazując Amerykę w stanie politycznego wrzenia.

Zdjęcia były kręcone w burzliwym roku 1968 - w Wietnamie trwała wojna, a przez USA przeszła fala społecznych protestów i demonstracji studenckich, zakończonych gwałtownymi zamieszkami.

Bohaterem filmu Haskella Wexlera jest telewizyjny reporter (w tej roli Robert Forster), który dowiaduje się, że jego materiały wykorzystywane są przez FBI przeciwko uczestnikom manifestacji. W "Chłodnym okiem" fikcja miesza się z rzeczywistością. Haskell Wexler włączył do swojego filmu sceny autentycznych demonstracji. Jego film jest zapisem chwili, a jednocześnie refleksją nad rolą i odpowiedzialnością mediów. "Chłodnym okiem" to opowieść o tym, że kamera rejestrująca społeczny konflikt nigdy nie jest politycznie neutralna - film staje się narzędziem tworzenia politycznej rzeczywistości.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...