Ale kino+
alekino+
Film. CHŁOPAK NA GWAŁT POSZUKIWANY

CHŁOPAK NA GWAŁT POSZUKIWANY

Fanny and Elvis
komedia, Wlk. Brytania, 1999, 111 min.
reżyseria: Kay Mellor
obsada: Ben Daniels, David Morrissey, Gaynor Faye, Kerry Fox, Ray Winstone
Premiera w Ale kino+: 10.03.2007 r.
1.00
343
1 głosy | 49 miejsce w rankingu

Autorka melodramatów dowiaduje się, że na urodzenie dziecka został jej zaledwie rok. Tego samego dnia mąż zostawia ją dla swojej studentki. W roli głównej znana z "Intymności" i "Anioła przy moim stole" Kerry Fox.

Kate (Kerry Fox) ma trzydzieści lat, sławę i pieniądze. Dwa ostatnie zdobyła jako autorka poczytnych romansideł. Jej niezachwiana wiara w to, że może mieć wszystko i że na to wszystko ma jeszcze dużo czasu pryska jednak, kiedy podczas wizyty u ginekologa dowiaduje się, że został jej tylko rok na zajście w ciążę. Zaabsorbowana dotąd karierą Kate, nagle zaczyna myśleć tylko o dzidziusiu. Żeby jak najszybciej podzielić się diagnozą z mężem Robem (David Morrissey), Kerry mknie swoim wozem do pubu, gdzie są umówieni. Po drodze najeżdża na lśniącego jaguara, z którego wysiada przystojny, ale arogancki Dave (Ray Winstone). Wkrótce okazuje się, że Dave jest mężem Samanthy (Gaynor Faye), studentki Roba, która wraz z nim siedzi właśnie w pubie i czeka na Kate. Wspólnie chcą przekazać jej nowinę: mają romans. Porzuconej Kate pozostało teraz niewiele czasu, żeby znaleźć odpowiedniego kandydata na ojca swojego dziecka.

Komedia "Chłopak na gwałt poszukiwany" to reżyserski debiut KAY MELLOR, scenarzystki ("Dziwne losy Jane Eyre", "Babski wieczór", "Dobry złodziej"), a czasem również aktorki. Mellor uznanie zyskała jako autorka scenariuszy dla telewizji i teatru. Po obronieniu dyplomu na Drama at Bretton Hall, razem z kolegami z roku, założyła zespół teatralny w Yorkshire, który długie lata spędził na światowym tournée. Wielkim sukcesem trupy okazała się napisana właśnie przez Mellor sztuka "A Passionate Woman", która później przeniesiona została na deski West Endu. Kino zainteresowało się nią w połowie lat 90. Wtedy na wielkie ekrany wszedł zrealizowany według jej scenariusza "Some Kind of Life" (1995), a trzy lata później "Babski wieczór" z Julie Walters i Brendą Blethyn, pokazywany w Berlinie w konkursie głównym.

Główną rolę w "Chłopaku na gwałt poszukiwanym" zagrała nowozelandzka aktorka Kerry Fox, która szacunek krytyki zyskała za role w "Aniele przy moim stole" Jane Campion, "Płytkim grobie" Danny'ego Boyle'a, "Alei Snajperów" Michaela Winterbottoma czy wreszcie w kontrowersyjnej "Intymności" Patrice'a Chéreau, za którą otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...