Ale kino+
alekino+
Film. CHŁOPAKI WRACAJĄ

CHŁOPAKI WRACAJĄ

Kids Return
dramat obyczajowy, Japonia, 1996, 104 min.
reżyseria: Takeshi Kitano
obsada: Kenichi Kaneko, Masanobu Ando, Midsuko Oka, Reo Morimoto
Premiera w Ale kino+: 26.01.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 224 miejsce w rankingu

Jeden z najbardziej znanych i cenionych japońskich reżyserów, Takeshi Kitano, porusza w swym filmie trudny problem przestępczości wśród nastolatków. Młodzi ludzie, bez wykształcenia i żadnych perspektyw na przyszłość, wchodzą w kolizję z prawem, znajdując w tym sposób na życie.

Film opowiada o dwóch przyjaciołach ze szkoły średniej, którzy wkraczają w dorosłe życie.
Zarozumiały Masuru (Kenichi Kaneko) i spokojny Shinji (Masanobu Ando) nie mają jeszcze w życiu żadnego celu. Zamiast chodzić do szkoły włóczą się po ulicach, dokuczają nauczycielom i okradają młodszych kolegów.

Pewnego dnia Masuru namawia Shinji do odwiedzenia klubu bokserskiego. Wkrótce obaj rozpoczynają regularne treningi i uczą się podstawowych zasad pięściarstwa. Okazuje się jednak, że każdy z nich przychodzi do klubu z innych pobudek. Podczas gdy Shinji wspina się coraz wyżej w rankingach bokserskich i podnosi swe umiejętności sportowe, Masuru zaczyna pracować dla miejscowego gangu yakuza. Niebawem drogi obu przyjaciół rozchodzą się...

Takeshi Kitano ("Violent Cop", "Hana-bi", "Kikujiro"), znany też jako Beat Takeshi, jest artystą niezwykle wszechstronnym: gra, reżyseruje, pisze scenariusze, a także maluje, pisze książki, wiersze i opowiadania. Jego twórczość została doceniona na prestiżowych festiwalach filmowych. W 1998 roku za obraz "Hana-bi" otrzymał nominację do Cezara za najlepszy film zagraniczny, a w 1999 roku był nominowany do Złotej Palmy za film "Kikujiro".
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.