Ale kino+
alekino+
Film. Chłopi

Chłopi


film obyczajowy, Polska, 1973
reżyseria: Jan Rybkowski
obsada: Bronisław Pawlik, Emilia Krakowska, Ignacy Gogolewski, Krystyna Królówna, Władysław Hańcza
Premiera w Ale kino+: 12.11.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 12 miejsce w rankingu
Chłopi

Adaptacja epopei z życia polskiej wsi końca XIX wieku, za którą Władysław Stanisław Reymont otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. W rolach głównych występują m.in. Władysław Hańcza, Emilia Krakowska, Ignacy Gogolewski i Bronisław Pawlik.

Koniec XIX wieku, wieś Lipce. Stary, acz bogaty gospodarz Maciej Boryna (Władysław Hańcza) żeni się z młodą, piękną Jagną (Emilia Krakowska, nagrodzona za rolę w Łagowie podczas Lubuskiego Lata Filmowego jako "Gwiazda Filmowego Sezonu"). Dziewczynę łączy jednak potajemny romans z synem Macieja - Antkiem (Ignacy Gogolewski), który zaniedbuje żonę Hankę i dzieci. Gdy Maciej przyłapuje na jednej ze schadzek syna i swoją żonę, podpala stóg, a kochankowie cudem uchodzą z życiem. Wkrótce dochodzi do starcia między chłopami a dworem, a Antek, broniąc ojca, zabija człowieka. Trafia do więzienia. Stary Boryna umiera, przekazując Hance pieniądze na uwolnienie Antka. Hanka zajmuje się gospodarstwem, musi też żyć w jednej chacie z Jagną, która po śmierci męża romansuje z żonatym wójtem. Hance w końcu udaje się uwolnić Antka z aresztu. Nie potrafi jednak ustrzec Jagny przed nienawiścią mieszkańców wsi i samosądem.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...