Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Cicha namiętność

Cicha namiętność

A Quiet Passion
dramat, USA, 2016, 135 min.
reżyseria: Terence Davies
obsada: Cynthia Nixon, Jennifer Ehle
Premiera w Ale kino+: 27.12.2016 r.
5.00
343
10 głosy | 6 miejsce w rankingu
Cicha namiętność
© SkyFilm

Prezentowany po raz pierwszy w Polsce, najnowszy film wyróżnionego nagrodą FIPRESCI Terence'a Daviesa ("Głębokie błękitne morze", "Sunset song") ze znaną z serialu "Seks w wielkim mieście" Cynthią Nixon w roli głównej.

Historia amerykańskiej poetki Emily Dickinson (Cynthia Nixon). Chociaż obecnie uznawana jest za genialną artystkę i autorkę jednych z najważniejszych utworów w literaturze amerykańskiej, w XIX w. pozostawała niemal niezauważona. Za życia udało się jej opublikować ledwie kilka wierszy z liczącego prawie 1800 utworów dorobku. Doceniona została dopiero po śmierci. Snuta przez Terence'a Daviesa opowieść rozpoczyna się jeszcze latach młodzieńczych Emily i prowadzi aż do czasów, kiedy była już poświęcającą się jedynie pisarstwu samotniczką, nie wychylającą się ze swojej sypialni bez potrzeby.

Obraz brytyjskiego reżysera zachwyca zarówno znakomitą pierwszoplanową rolą Cynthii Nixon, jak i plastycznymi, poetyckimi zdjęciami autorstwa wyróżnionego nagrodą BAFTA i Emmy Floriana Hoffmeistera ("Wielkie nadzieje", "Bezwstydny Mortdecai"). Na ekranie zobaczymy także znaną z niezapomnianej ekranizacji "Dumy i uprzedzenia", laureatkę nagrody BAFTA Jennifer Ehle.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...