Ale kino+
alekino+
Film. Cicha namiętność

Cicha namiętność

A Quiet Passion
dramat, USA, 2016, 135 min.
reżyseria: Terence Davies
obsada: Cynthia Nixon, Jennifer Ehle
Premiera w Ale kino+: 27.12.2016 r.
5.00
343
10 głosy | 6 miejsce w rankingu
Cicha namiętność
© SkyFilm

Prezentowany po raz pierwszy w Polsce, najnowszy film wyróżnionego nagrodą FIPRESCI Terence'a Daviesa ("Głębokie błękitne morze", "Sunset song") ze znaną z serialu "Seks w wielkim mieście" Cynthią Nixon w roli głównej.

Historia amerykańskiej poetki Emily Dickinson (Cynthia Nixon). Chociaż obecnie uznawana jest za genialną artystkę i autorkę jednych z najważniejszych utworów w literaturze amerykańskiej, w XIX w. pozostawała niemal niezauważona. Za życia udało się jej opublikować ledwie kilka wierszy z liczącego prawie 1800 utworów dorobku. Doceniona została dopiero po śmierci. Snuta przez Terence'a Daviesa opowieść rozpoczyna się jeszcze latach młodzieńczych Emily i prowadzi aż do czasów, kiedy była już poświęcającą się jedynie pisarstwu samotniczką, nie wychylającą się ze swojej sypialni bez potrzeby.

Obraz brytyjskiego reżysera zachwyca zarówno znakomitą pierwszoplanową rolą Cynthii Nixon, jak i plastycznymi, poetyckimi zdjęciami autorstwa wyróżnionego nagrodą BAFTA i Emmy Floriana Hoffmeistera ("Wielkie nadzieje", "Bezwstydny Mortdecai"). Na ekranie zobaczymy także znaną z niezapomnianej ekranizacji "Dumy i uprzedzenia", laureatkę nagrody BAFTA Jennifer Ehle.
SERIALE

Intruz 2

Yoann Peeters powraca, aby wyjaśnić sprawę zbrodni w Ardenach.


Platforma 45

Tajemnica wypadku do jakiego doszło na platformie wiertniczej na Morzu Północnym.


Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

Detektyw Will Wagstaffe próbuje rozwikłać sprawę brutalnych morderstw.


Co kryje prawda

Serial powstały z inicjatywy Leifa GW Perssona, najbardziej rozpoznawalnego szwedzkiego kryminologa.