Ale kino+
alekino+
Film. CIOTKA JULIA I SKRYBA

CIOTKA JULIA I SKRYBA

Tune in Tomorrow
komedia, USA, 1990, 103 min.
reżyseria: Jon Amiel
obsada: Barbara Hershey, Jerome Dempsey, Keanu Reeves, Peter Falk
Premiera w Ale kino+: 14.04.2001 r.
4.00
343
4 głosy | 674 miejsce w rankingu

Nowy Orlean, lata pięćdziesiąte Martin (Keanu Reeves) otrzymuje swoją pierwszą pracę w radiu. Jego zadaniem jest redagowanie wiadomości dla serwisów informacyjnych.

Pewnego dnia chłopak poznaje swoja ciotkę Julię (Barbara Hershey). Jest nią zauroczony i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, pomimo różnicy wieku- Julia jest od niego starsza o 15 lat. W tym samym czasie twórca słuchowisk radiowych Pedro (Peter Falk) cierpi na brak nowych pomysłów. Wkrótce zaczyna przenosić prawdziwą historię romansu Martina i ciotki Julii na antenę. Jego słuchowisko staje się w szybkim czasie bardzo popularne.

Film powstał na podstawie powieści peruwiańskiego pisarza Maria Vargasa Llosa pod tym samym tytułem. Swój sukces zawdzięcza doskonałej grze trzech głównych aktorów- Keanu Reeves, Petera Falk i Barbary Hershey.

Keenu Reeves swoją karierę zaczął w wieku 14 lat występując w serialach telewizyjnych. Mając 24 lata dał popis wspaniałej grze aktorskiej w filmie "Niebezpieczne związki". Mogliśmy go podziwiać również w takich filmach jak: "Dracula", "Mały Budda" czy w przeboju ostatniego roku filmie "Matrix".

Peter Falk, najbardziej znany jako serialowy detektyw Colombo, był stałym współpracownikiem reżysera Johna Cassavetesa. Debiutował w filmie Nicholasa Raya i Budda Schulberga "Wind Across the Everglades" w 1958 roku. Zagrał w prawie setce filmów. Dwa razy był nominowany do Oskara za "Murder, Inc." w roku 1960 i "Pocketful of Miracles" rok później.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...