Ale kino+
alekino+
Film. Ciśnienie

Ciśnienie

Below
horror, USA, 2002, 105 min.
reżyseria: David Twory
obsada: Bruce Greenwood, Dexter Fletcher, Holt McCallany, Matthew Davis, Olivia Williams
Premiera w Ale kino+: 11.04.2014 r.
4.00
343
4 głosy | 85 miejsce w rankingu
Ciśnienie

Grupa marynarzy uwięziona w klaustrofobicznej przestrzeni łodzi podwodnej zmaga się ze swoimi największymi lękami. Współtwórcą scenariusza "Ciśnienia" jest Darren Aronofsky.

Amerykańska łódź podwodna "Tiger Shark" w trakcie II wojny światowej wyrusza na, wydawałoby się, rutynową misję ratowniczą. Załoga ma przejąć trzech rozbitków ze storpedowanego brytyjskiego statku. Jednym z nich jest kobieta - jej pojawienie się jest symbolem pecha dla marynarzy. Gdy nieznani pasażerowie pojawiają się na pokładzie, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Załoga uwięziona w klaustrofobicznej przestrzeni doświadcza halucynacji i stanów lękowych. Pozbawionym tlenu, zamkniętym bez możliwości ucieczki ludziom zaciera się granica pomiędzy rzeczywistością a omamami.

Reżyser filmu DAVID TWOHY jest twórcą scenariuszy do takich hitów jak "Ścigany", "G.I. Jane" czy "Kroniki Riddicka". Współautorem scenariusza do "Ciśnienia" jest nominowany do OSCARA® za "Czarnego łabędzia" Darren Aronofsky.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...