Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. CISZA NOCY

CISZA NOCY

Still of the Night
kryminał post-noir, USA, 1982, 87 min.
reżyseria: Robert Benton
obsada: Jessica Tandy, Meryl Streep, Roy Scheider, Sara Botsford
Premiera w Ale kino+: 20.11.2003 r.
343

Zimny jak lód thriller mistrza Roberta Bentona.

Roy Scheider ("Szczęki", "Cały ten zgiełk") gra Sama Rice'a - nowojorskiego psychiatrę zaplątanego w niebezpieczny romans i prywatne śledztwo. Jeden z pacjentów bohatera zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Lekarz próbuje odkryć, co się naprawdę stało. Tropy prowadzą do żony zabitego, pięknej Brooke (Meryl Streep). Ta okazuje się kobietą tyleż fascynującą, co neurotyczną. Sam szybko traci zawodowy dystans i choć podejrzewa Brooke o morderstwo, jest zupełnie bezradny wobec jej niepokojącego uroku.

ROBERT BENTON przystąpił do realizacji "Ciszy nocy" opromieniony spektakularnym sukcesem oscarowej "Sprawy Kramerów". Tym razem wykonał jednak zwrot o 180 stopni - po ciepłym i wzruszającym dramacie rodzinnym nakręcił chłodny i stylowy film nawiązujący do tradycji kina noir, a przede wszystkim do sensacyjnych łamigłówek Alfreda Hitchcocka. W głównej roli Benton ponownie obsadził Meryl Streep, która po "Kramerach" i "Wyborze Zofii" znajdowała się wówczas u szczytu sławy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...