Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. City Island

City Island


komediodramat, USA, 2009, 100 min.
reżyseria: Raymond De Felitta
obsada: Andy Garcia, Andy García, Andy García, Emily Mortimer, Julianna Margulies, Steven Strait
Premiera w Ale kino+: 12.11.2019 r.
5.00
343
5 głosy | 22 miejsce w rankingu
City Island

Mieszkająca w Nowym Jorku rodzina Rizzo tylko na pozór wydaje się zwyczajna. W rzeczywistości każdy z domowników ukrywa jakiś sekret. Ojciec rodziny, Vince, jest strażnikiem więziennym, który potajemnie uczęszcza na zajęcia aktorskie.

Państwo Rizzo są z pozoru typową amerykańską rodziną mieszkającą w dzielnicy City Island w Nowym Jorku. Nic by ich nie wyróżniało, gdyby nie upodobanie jej członków do kłamstwa. Ojciec rodziny, Vince (Andy Garcia), jest strażnikiem więziennym, który w piątki regularnie uczęszcza na zajęcia aktorskie. Brak mu jednak odwagi, żeby przyznać się do tego żonie (Julianna Margulies) oraz córce. Jego przykrywką są wieczorki pokerowe z kolegami. Kobiety nie chcą mu jednak wierzyć i podejrzewają go o romans. Jakby było tego mało ich oficjalnie ucząca się na uniwersytecie córka, dorabia sobie na boku w dość nietypowy jak na przykładną uczennice sposób.

Opowiedziana z przymrużeniem oka błyskotliwa historia o rodzinnych sekretach, miłości, radości życia oraz spełnianiu własnych marzeń i pragnień. Reżyserem oraz autorem scenariusza był zdobywca nominacji do Oscara Raymond De Felitta ("Two Family House"). Znakomicie w swoich rolach odnaleźli się wyróżniony nominacją do nagrody przyznawanej przez Amerykańską Akademię Filmową Andy Garcia ("Ojciec chrzestny III") oraz laureatka Złotego Globu oraz aż ośmiu nominacji do tej prestiżowej nagrody Julianna Margulies (seriale "Ostry dyżur" i "Żona idealna"). Wyróżnikiem obrazu jest wciągająca fabuła, która zmusza do refleksji. Doskonałym dodatkiem do filmu jest muzyka nagrodzonego Oscarem Jana A.P. Kaczmarka ("Marzyciel").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...