Ale kino+
alekino+
Film. City Island

City Island


komediodramat, USA, 2009, 100 min. 12
reżyseria: Raymond De Felitta
obsada: Andy Garcia, Andy García, Andy García, Emily Mortimer, Julianna Margulies, Steven Strait
Premiera w Ale kino+: 12.11.2019 r.
5.00
343
5 głosy | 41 miejsce w rankingu
Najbliższe emisje:
08:20
sobota25 stycznia
City Island

Mieszkająca w Nowym Jorku rodzina Rizzo tylko na pozór wydaje się zwyczajna. W rzeczywistości każdy z domowników ukrywa jakiś sekret. Ojciec rodziny, Vince, jest strażnikiem więziennym, który potajemnie uczęszcza na zajęcia aktorskie.

Państwo Rizzo są z pozoru typową amerykańską rodziną mieszkającą w dzielnicy City Island w Nowym Jorku. Nic by ich nie wyróżniało, gdyby nie upodobanie jej członków do kłamstwa. Ojciec rodziny, Vince (Andy Garcia), jest strażnikiem więziennym, który w piątki regularnie uczęszcza na zajęcia aktorskie. Brak mu jednak odwagi, żeby przyznać się do tego żonie (Julianna Margulies) oraz córce. Jego przykrywką są wieczorki pokerowe z kolegami. Kobiety nie chcą mu jednak wierzyć i podejrzewają go o romans. Jakby było tego mało ich oficjalnie ucząca się na uniwersytecie córka, dorabia sobie na boku w dość nietypowy jak na przykładną uczennice sposób.

Opowiedziana z przymrużeniem oka błyskotliwa historia o rodzinnych sekretach, miłości, radości życia oraz spełnianiu własnych marzeń i pragnień. Reżyserem oraz autorem scenariusza był zdobywca nominacji do Oscara Raymond De Felitta ("Two Family House"). Znakomicie w swoich rolach odnaleźli się wyróżniony nominacją do nagrody przyznawanej przez Amerykańską Akademię Filmową Andy Garcia ("Ojciec chrzestny III") oraz laureatka Złotego Globu oraz aż ośmiu nominacji do tej prestiżowej nagrody Julianna Margulies (seriale "Ostry dyżur" i "Żona idealna"). Wyróżnikiem obrazu jest wciągająca fabuła, która zmusza do refleksji. Doskonałym dodatkiem do filmu jest muzyka nagrodzonego Oscarem Jana A.P. Kaczmarka ("Marzyciel").


ALE KINO+ POLECA

16.00
ŚRODA22 stycznia
Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia
Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia

Fiński bokser Olli Mäki ma szansę na zdobycie tytułu mistrza świata. Jest tylko jeden…

11.20
CZWARTEK23 stycznia
Sieranevada
Sieranevada

W Bukareszcie spotykają się krewni zmarłego czterdzieści dni wcześniej mężczyzny. Podczas…

18.00
CZWARTEK23 stycznia
Historia pewnego życia
Historia pewnego życia

Francja, rok 1819. Siedemnastoletnia Jeanne zostaje wydana ją za wicehrabiego. Dziewczyna…SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...