Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Co się wydarzyło w Madison County

Co się wydarzyło w Madison County

The Bridges of Madison County
melodramat, USA, 1995, 135 min.
reżyseria: Clint Eastwood
obsada: Annie Corley, Clint Eastwood, Meryl Streep
Premiera w Ale kino+: 8.03.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 63 miejsce w rankingu
Co się wydarzyło w Madison County

"Co się wydarzyło w Madison County" to historia romansu, który odmienia życie oraz subtelna opowieść o odkrywaniu tajemnic bliskich nam ludzi. W rolach głównych Clint Eastwood i nominowana w tym roku do OSCARA Meryl Streep.

Rodzeństwo Carolyn (Annie Corley) i Michael Johnson (Victor Slezak) przyjeżdża na farmę w Iowa, by uporządkować sprawy po śmieci matki (Meryl Streep). Na miejscu dowiadują się, że w latach 60. miała krótki romans z fotografem "National Geographic", Robertem Kincaidem (Clint Eastwood). Carolyn i Michael odkrywają nieznane oblicze matki i uświadamiają sobie, jak ogromny wpływ na jej życie miała ta miłosna przygoda.

Scenariusz "Co się wydarzyło w Madison County" oparty jest na bestsellerowej powieści Roberta Jamesa Wallera pod tym samym tytułem. Firma producencka Amblin Entertainment, założona m.in. przez Stevena Spielberga, kupiła prawa do ekranizacji jeszcze przed ukazaniem się książki na rynku. Pierwotnie reżyserią zająć się miał Sydney Pollack, a producenci w głównej roli widzieli Isabellę Rossellini. Ostatecznie projekt objął CLINT EASTWOOD, który do roli Franceski zaangażował Meryl Streep.

Z filmowego połączenia dwóch osobowości: Clinta Eastwooda i Meryl Streep powstał film niezwykły. "Co się wydarzyło w Madison County" to subtelna opowieść o miłości niemożliwej; uczuciu, które narodziło się między dwojgiem dojrzałych ludzi, a także o bolesnym, ale i wyzwalającym procesie poznawania tajemnic najbliższych osób. Film przyniósł Meryl Streep kolejną Oscarową nominację. Już 26 lutego okaże się, czy aktorka otrzyma - trzecią w karierze - statuetkę, tym razem za kreację Margaret Thatcher w filmie Phyllidy Lloyd "Żelazna dama".

Także Clint Eastwood, któremu sławę w latach 60. przyniosła trylogia Sergia Leone ("Za garść dolarów", "Za kilka dolarów więcej", "Dobry, zły i brzydki"), jest Oscarowym weteranem. Amerykańska Akademia Filmowa doceniała go jednak nie za występy aktorskie, a za projekty reżyserskie. Dwie statuetki otrzymał film "Bez przebaczenia", kolejne dwie "Za wszelką cenę".

Premiera: czwartek, 8 marca, godz. 20:10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...