Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. CONRACK

CONRACK

Conrack
dramat obyczajowy, USA, 1974, 102 min.
reżyseria: Martin Ritt
obsada: Jon Voight, Madge Sinclair, Paul Winfield, Tina Andrews
Premiera w Ale kino+: 22.10.2002 r.
343

Film oparty na faktach. Rok 1969. Młody nauczyciel Pat Conroy (Jon Voight) pojawia się na jednej z niewielkich wysp w południowej Karolinie.

Większość mieszkańców to żyjący na skraju nędzy czarni, których dzieci mają olbrzymie zaległości w nauce. W rozpadającym się budynku szkoły, gdzie dyrektorką jest despotyczna czarnoskóra pani Scott (Madge Sinclair), Conroy podejmuje się heroicznego działania: musi nie tylko zdobyć szacunek uczniów, ale nadrobić ich stracony czas. Niekonwencjonalne metody nauczania sprawiają, że początkowa nieufność do pedagoga zostaje powoli przełamana.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...