Ale kino+
Miesiąc z miniserialem
Film. CÓRECZKA TATUSIA

CÓRECZKA TATUSIA

Daddy's Girl
dramat, Wlk. Brytania, 2002, 97 min.
reżyseria: Bill Eagles
obsada: Denise Black, Martin Kemp, Nick Hutchison, Stephanie Leonidas
Premiera w Ale kino+: 19.03.2004 r.
343

Chris Cooper (Martin Kemp) od dziesięciu lat samotnie wychowuje córkę Emmę (Stephanie Leonidas). Są bardzo mocno uczuciowo związani, ale kiedy ojciec przedstawia Emmie nową przyjaciółkę, dziewczyna jest bardzo zazdrosna.

Pierwszy raz odkąd matka odeszła, Chris chce się związać poważnie z kobietą! Pojawienie się Carol powoduje, że Emma zaczyna sama szukać swojej matki, Fiony, która od czasu nagłego zniknięcia nie dała znaku życia. Na podstawie kilku zdjęć i informacji wyciągniętych od ojca, Emma w tajemnicy przed nim próbuje wyjaśnić sprawę. Ucieka ze szkolnej wycieczki i trafia do Wiltshire miejscowości, w której rodzina Cooperów dawniej mieszkała. Tutaj ostatni raz Emma widziała matkę. Dziewczynie udaje się odnaleźć dom, który niegdyś zajmowała z rodzicami. Włamuje się do niego i zostaje zatrzymana przez policję. Dwójka sympatycznych, młodych policjantów postanawia pomóc Emmie w poszukiwaniach. Stróże prawa odkrywają, że Fiona od dziesięciu lat nie pojawiła się w żadnej ewidencji, nie płaciła także podatków. Wszczynają intensywne śledztwo.

Film BILLA EAGLESA umiejętnie oscyluje między dramatem psychologicznym a kryminałem. Na głębszym poziomie "Córeczka tatusia" swoją konstrukcją przypomina antyczną tragedię - Emma przechodzi przez pierwsze poważne, inicjacyjne doświadczenie, osiąga dorosłość i samodzielność. Rozsądek nakazuje jej zaprzestania poszukiwań - przeszłość może kryć upiory, jednak dążenie do prawdy jest silniejsze.

KOMENTARZE - ARCHIWUM

#Funia
19.03.2004 21:58
CYTUJ

film bardzo mi sie podobał historia z pozoru normalnej relacji ojca i córki, stopniowo zageszcza się , do końca nie wiadomo co stało sie z matka emmy, czy faktycznie wyjechała czy tez została zamordowana, udane zakończenie trzyma nas w napięcciu do samego końca. wspaniała gra aktorki która gra córke, jest nie tylko ładna, ale naturalna .

SERIALE

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders" to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham.


Safe House 2

Safe House 2

2. sezon czteroodcinkowego brytyjskiego serialu kryminalnego.


35 dni

35 dni

Serial kryminalny, w którym widzowie wcielają się w rolę detektywa.


Dumb

Dumb

Serialowy przebój prosto z Izraela, który doczekał się już 2 sezonów.