Ale kino+
alekino+
Film. Czas przeszły

Czas przeszły


wojenny, Polska, 1961, 96 min.
reżyseria: Leonard Buczkowski
obsada: Adam Hanuszkiewicz, Gustaw Holoubek, Henryk Bąk, Jerzy Antczak, Tadeusz Łomnicki
Premiera w Ale kino+: 26.07.2011 r.
3.00
343
3 głosy | 556 miejsce w rankingu

Film Leonarda Buczkowskiego na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego. W rolach głównych występują Adam Hanuszkiewicz, Tadeusz Łomnicki i Gustaw Holoubek.

Jest rok 1944. Członkowie grupy dywersyjnej - Fram (Adam Hanuszkiewicz), Hugon (Jerzy Antczak), Antoni (Tadeusz Łomnicki) i Rudy (Cezary Julski) - planują atak na majora gestapo Kurta von Steinhagena (Gustaw Holoubek). Akcja nie dochodzi jednak do skutku. Wszyscy dywersanci zostają aresztowani, a następnie rozstrzelani. Jedynie Framowi udaje się zbiec. Niestety, okazuje się, że jego ucieczka była zaaranżowana przez Niemców. Po wojnie Polak zostaje oskarżony o zdradę.

"Czas przeszły" powstał na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego. Reżyserem jest LEONARD BUCZKOWSKI, twórca pierwszego po II wojnie światowej pełnometrażowego polskiego filmu kinowego. Były to "Zakazane piosenki" (1947). "Czas przeszły" to jeden z ostatnich filmów reżysera.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...