Ale kino+
alekino+
Film. Czas przeszły

Czas przeszły


wojenny, Polska, 1961, 96 min.
reżyseria: Leonard Buczkowski
obsada: Adam Hanuszkiewicz, Gustaw Holoubek, Henryk Bąk, Jerzy Antczak, Tadeusz Łomnicki
Premiera w Ale kino+: 26.07.2011 r.
3.00
343
3 głosy | 556 miejsce w rankingu

Film Leonarda Buczkowskiego na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego. W rolach głównych występują Adam Hanuszkiewicz, Tadeusz Łomnicki i Gustaw Holoubek.

Jest rok 1944. Członkowie grupy dywersyjnej - Fram (Adam Hanuszkiewicz), Hugon (Jerzy Antczak), Antoni (Tadeusz Łomnicki) i Rudy (Cezary Julski) - planują atak na majora gestapo Kurta von Steinhagena (Gustaw Holoubek). Akcja nie dochodzi jednak do skutku. Wszyscy dywersanci zostają aresztowani, a następnie rozstrzelani. Jedynie Framowi udaje się zbiec. Niestety, okazuje się, że jego ucieczka była zaaranżowana przez Niemców. Po wojnie Polak zostaje oskarżony o zdradę.

"Czas przeszły" powstał na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego. Reżyserem jest LEONARD BUCZKOWSKI, twórca pierwszego po II wojnie światowej pełnometrażowego polskiego filmu kinowego. Były to "Zakazane piosenki" (1947). "Czas przeszły" to jeden z ostatnich filmów reżysera.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...