Ale kino+
KINO MÓWI
Film. Człowiek sukcesu

Człowiek sukcesu

SOLITARY MAN
film obyczajowy, USA, 2009, 87 min.
reżyseria: Brian Koppelman, David Levien
obsada: Danny DeVito, Jenna Fischer, Mary-Louise Parker, Michael Douglas, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 15.01.2018 r.
5.00
343
5 głosy | 56 miejsce w rankingu
Człowiek sukcesu
© dystrybucja Monolith. ALL RIGHTS RESERVED.

Brawurowy Michael Douglas w słodko-gorzkiej opowieści o starzejącym się biznesmenie, który traci w życiu wszystko - pracę, rodzinę i dobre imię.

Był czas, kiedy Ben Kalmen (Michael Douglas) uchodził za człowieka sukcesu. Miał pieniądze, piękną żonę i wytworny apartament na Manhattanie. Wszystko to jest już tylko wspomnieniem. Kilka niefortunnych decyzji biznesowych sprawiło, że Kalmen stracił salon samochodowy, którego był właścicielem. Jego liczne romanse doprowadziły do rozwodu z żoną (Susan Sarandon), z którą był związany od czasów szkolnych. Na domiar złego córka (Jenna Fischer) nie chce z nim utrzymywać kontaktów. Czy Benowi uda się odzyskać kontrolę nad swoim życiem i wyjść na prostą?

Inteligentne kino w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadające z gorzkim humorem o kryzysie wieku dojrzałego. Człowiek sukcesu jest drugą pełnometrażową fabułą, po "Synach mafii", zrealizowaną wspólnie przez DAVIDA LEVIENA i BRIANA KOPPELMANA - scenarzystów takich obrazów jak "Hazardziści" czy "Ocean's 13". W filmie fenomenalną kreację stworzył zdobywca dwóch Oscarów Michael Douglas ("Wall Street", "Upadek", "Traffic", "Cudowni chłopcy"). Jego bohater jest równocześnie czarujący i żałosny, wzbudza sympatię, ale i politowanie. Zdaniem krytyków to jedna z najlepszych ról w karierze tego wybitnego aktora. Douglas otrzymał za nią prestiżową nominację do nagrody Satelity. W obsadzie ponadto: laureatka Oscara Susan Sarandon ("Thelma i Louise", "Przed egzekucją", "Mila księżycowego światła"), nominowani do tej nagrody Danny DeVito ("Tajemnice Los Angeles", "Erin Brockovich", "Duża ryba") i Jesse Eisenberg ("Osada", "Zombieland", "The Social Network"), znana z serialu "Biuro" Jenna Fischer (także: "40-letni prawiczek", "Ostrza chwały") oraz zdobywczyni dwóch Złotych Globów Mary-Louise Parker (seriale "Prezydencki poker", "Anioły w Ameryce", "Trawka").
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.