Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Człowiek z Hongkongu

Człowiek z Hongkongu

Les tribulations d'un Chinois en Chine
komedia, Włochy/Francja, 1965, 104 min.
reżyseria: Philippe de Broca
obsada: Jean-Paul Belmondo, Maria Pacome, Maria Pacôme, Maria Pacôme, Ursula Andress
Premiera w Ale kino+: 6.04.2015 r.
4.00
343
4 głosy | 62 miejsce w rankingu
Człowiek z Hongkongu

Adaptacja powieści Juliusza Verne'a "Przypadki pewnego Chińczyka". Akcja zostaje przeniesiona z XIX-wiecznych Chin do Francji lat 60. XX wieku, a w roli znudzonego życiem milionera występuje Jean-Paul Belmondo.

Arthur Lempereur (Jean-Paul Belmondo) to młody, znudzony życiem do granic możliwości bogacz. Dla rozrywki wymyśla różne sposoby na to, aby skończyć ze sobą - jednak bez rezultatu. W końcu decyduje się na podróż dookoła świata, na którą wybiera się razem ze swoją narzeczoną Alice (Ursula Andress) i jej matką Suzy (Maria Pacôme). Gdy ich luksusowy jacht dopływa do Hongkongu, wydaje się, że Arthur osiągnął wyżyny znudzenia. Tam jednak niespodziewanie odkrywa, że stał się bankrutem. Ponieważ jest ubezpieczony na pokaźną sumę pieniędzy, szybko zdaje sobie sprawę z tego, że dla niektórych jest bardziej wartościowy martwy niż żywy. To nieoczekiwanie daje mu powód do tego, by żyć.

"Człowiek z Hongkongu" powstał zaledwie rok po nakręceniu "Człowieka z Rio". Oba filmy zrealizował PHILIPPE DE BROCA, w obu też występuje gwiazda kina francuskiego, Jean-Paul Belmondo. Nie tylko postaci twórców łączą oba tytuły. W jednej z końcowych scen "Człowieka z Rio" bohater grany przez Belmondo mówi do narzeczonej: "To gdzie jedziemy teraz? Do Chin?". Obie komedie utrzymane są też w konwencji przygodowo-awanturniczej. Fabuła "Człowieka z Hongkongu" została luźno oparta na powieści Juliusza Verne'a "Przypadki pewnego Chińczyka". Reżyser zmienił jednak punkt ciężkości - w powieści głównym bohaterem jest nieszczęśliwy, trawiony nudą i melancholią bogaty Chińczyk. Gdy dowiaduje się, że stał się bankrutem, decyduje się popełnić samobójstwo, a po śmierci jego narzeczona oraz przyjaciel mają otrzymać bardzo wysokie odszkodowanie. W filmie intryga zawiązuje się, gdy bogacz, grany przez Belmondo, dowiaduje się, że wielu osobom jego śmierć byłaby na rękę. To daje mu niespodziewany bodziec do życia.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...