Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Człowiek z Rio

Człowiek z Rio

L'homme de Rio
komedia, Włochy/Francja, 1964, 133 min.
reżyseria: Philippe de Broca
obsada: Francoise Dorleac, Françoise Dorléac, Françoise Dorléac, Jean Servais, Jean-Paul Belmondo
Premiera w Ale kino+: 6.04.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 58 miejsce w rankingu
Człowiek z Rio

"Człowiek z Rio" to kino przygodowe w najlepszym wydaniu: kradzież amazońskiej statuetki z paryskiego muzeum, porwanie badaczy pradawnych cywilizacji, szalony pościg, wielka miłość, a w roli głównej gwiazdor kina francuskiego, Jean-Paul Belmondo.

Paryż. Z jednego z muzeów zostaje skradziona zabytkowa amazońska statuetka. Złodzieje porywają również naukowców, badających wymarłą pradawną cywilizację Malteków. Wśród uprowadzonych jest Agnes (Françoise Dorléac) - córka zamordowanego profesora, który posiadał jedną z figurek Malteków. Dziewczyna zostaje wywieziona do Rio de Janeiro. Tymczasem do Paryża przyjeżdża przebywający na tygodniowej przepustce z wojska Adrien (Jean-Paul Belmondo), chłopak Agnes. Gdy odkrywa, co się stało, rusza w szalony pościg za ukochaną. Trop prowadzi go do Rio, Brazylii i amazońskiej dżungli, a kluczem do rozwiązania zagadki porwania będą trzy figurki Malteków... "Człowiek z Rio" to komedia, w której widz znajdzie wszystko, co najlepsze w kinie przygodowym: sensacyjną fabułę, nieoczekiwane zwroty akcji, poczucie humoru i wciągającą intrygę, w której centrum stoi tajemnica zaginionej cywilizacji. Scenariusz został dostrzeżony przez Amerykańską Akademię Filmową i był nominowany do Oscara®.

"Człowiek z Rio" jest ponoć jedną z ulubionych pozycji samego Stevena Spielberga, który niecałe 20 lat później nakręcił pierwszy obraz z cyklu o przygodach Indiany Jonesa - i niewykluczone, że inspirował się właśnie francuską komedią. Z kolei mówi się, że twórca "Człowieka z Rio", PHILIPPE DE BROCA, natchnienie czerpał z komiksów o przygodach Tintina autorstwa Hergé'a. "Człowiek z Rio" to również rewelacyjna obsada. Na ekranie błyszczy kultowy francuski aktor, będący wówczas u szczytu sławy Jean-Paul Belmondo, którego widzowie i krytycy pokochali po występie w "Do utraty tchu" Jean-Luca Godarda. Razem z Françoise Dorléac tworzy w "Człowieku z Rio" przezabawny, sympatyczny duet.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...