Ale kino+
alekino+
Film. CZTERY POKOJE

CZTERY POKOJE

Four Rooms
komedia, USA, 1995, 94 min.
reżyseria: Alexandre Rockwell, Allison Anders, Quentin Tarantino, Robert Rodriguez
obsada: Antonio Banderas, David Proval, Jennifer Beals, Lili Taylor, Madonna, Marisa Tomei, Quentin Tarantino, Tim Roth
Premiera w Ale kino+: 16.06.2010 r.
5.00
343
20 głosy | 161 miejsce w rankingu
CZTERY POKOJE
1
2

Czwórka reżyserów, wśród nich Robert Rodriguez i Quentin Tarantino, zaprasza do spędzenia nocy sylwestrowej w hotelu Mon Signor w Los Angeles. Wszystkie nowele łączy osoba boya hotelowego, obsługującego wyjątkowo wymagających gości.

Ted (Tim Roth) pracuje jako portier w hotelu w Los Angeles. Podczas sylwestrowej nocy jest jedyną osobą z obsługi. A noc ta będzie dla niego bardzo pracowita. Najpierw wzywają go ekscentryczne damy wynajmujące Apartament Nowożeńców. Trwa tam sabat czarownic, a Ted ma je zaopatrzyć w pewien składnik do ich eliksiru. Następnie, w pokoju 404 staje się świadkiem gwałtownej sprzeczki kochanków. Uzbrojony mężczyzna (David Proval) wmawia Tedowi, że ten ma romans z jego żoną Angelą (Jennifer Beals). W kolejnym, trzecim pokoju dostaje od meksykańskiego gangstera (Antonio Banderas) 500 dolarów za przypilnowanie jego wyjątkowo niegrzecznych dzieci. Niespokojna noc kończy się w apartamencie na ostatnim piętrze hotelu. Znany hollywoodzki reżyser (Quentin Tarantino) chce odtworzyć scenę z serialu "Alfred Hitchcock przedstawia" i zakłada się ze znajomym, że ten nie zapali 10 razy pod rząd swojej zapalniczki. Stawką jest mały palec jednego z mężczyzn, który odrąbać ma, bliski już obłędu, hotelowy boy.

Nowelowa czarna komedia jest wspólnym przedsięwzięciem czwórki przyjaciół - ROBERTA RODRIGUEZA, QUENTINA TARANTINO, ALLISON ANDERS i ALEXANDRA ROCKWELLA. Każdy z reżyserów napisał scenariusz do swojej historii. Jedynie w ostatniej noweli Tarantino przypomina krótkie opowiadanie Roalda Dahla pod tytułem "Man from the South" ("Człowiek z południa"), które przed laty wykorzystane zostało w serialu "Alfred Hitchcock przedstawia".

"Cztery pokoje" tworzą stylistycznie spójną całość, a nad filmem unosi się duch kina Tarantino. Humor jest jednak znacznie lżejszy niż w zrealizowanym rok wcześniej "Pulp Fiction". W przypadku projektu, w którym jednym z producentów był Quentin Tarantino, zgromadzenie gwiazdorskiej obsady nie stanowiło szczególnego wyzwania. Spoiwem wszystkich opowieści jest pamiętny z "Wściekłych psów" i "Pulp Fiction" Tim Roth, wędrujący po hotelowych pokojach, gdzie zastaje galerię ekscentryków granych przez: Antonio Banderasa, Bruce'a Willisa, Marisę Tomei, Madonnę, czy Lili Taylor.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...