Ale kino+
alekino+
Film. Czułość

Czułość


dramat, Polska, 2016, 95 min.
reżyseria: Wacław Mikłaszewski
obsada: Justyna Wasilewska, Paweł Domagała
Premiera w Ale kino+: 6.08.2018 r.
343
Czułość

Bohaterowie filmu - Julia, Patrick, Artur i Maria - zostają postawieni w sytuacji, w której muszą okazać czułość innym. Jak z tego wybrną?

Julia i Patrick to mieszkająca ze sobą, czujna na własne potrzeby para, która musi zmierzyć się z nadchodzącą zmianą. Pewny siebie i egoistyczny Artur pracuje jako coach oraz barista jednocześnie. Wskutek własnych wyborów zostanie postawiony w sytuacji, w której konieczne będzie zredefiniowanie swojego życia. Maria to spełniona aktorka, która odtrąca wszystkie przejawy bliskości.

Bohaterowie filmu nie zaprzątają sobie głowy wielkimi ideami takimi jak naród, polityka czy gospodarka. Widz obserwuje ich życie oraz pozornie błahe sytuacje, w których przejawia się tytułowa czułość. Sploty okoliczności prowadzą do pełnego sprzecznych emocji zakończenia.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...