Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. D JAK DESHU

D JAK DESHU

D
thriller, Indie, 2005, 100 min.
reżyseria: Vishram Sawant
obsada: Chunky Pandey, Isha Koppikar, Randeep Hooda, Rukhsar
Premiera w Ale kino+: 3.08.2006 r.
1.00
343
1 głosy | 607 miejsce w rankingu

Bollywood w stylu gangsterskim. Opowieść o tym, jak ze zwyczajnego chłopaka z przedmieścia stać się mafijnym bossem.

Po śmierci swojej matki Deshu (Randeep Hooda), syn policjanta, wiedzie puste, wielkomiejskie życie, którego głównymi atrakcjami są wizyty w barach i kolejne wypalane paczki papierosów. Pewnego dnia staje się świadkiem strzelaniny, podczas której ginie jeden z gangsterów. Policja żąda od niego, aby zidentyfikował zabójcę, ale Deshu wie, że grozi to śmiercią ze strony mafiosów. Wreszcie postanawia, że nie podejmie współpracy z policją. Upokorzony przez funkcjonariuszy postanawia przyłączyć się do gangu Hashima Bhai (Goga Kapoor), gdzie szybko zdobywa zaufanie swojego nowego szefa. Hashim Bhai wkrótce powierza mu coraz bardziej odpowiedzialne zadania i Deshu staje się jednym z przywódców mafii. Jego pomocnikami są synowie Hashima Bhai Shabbir (Yashpal Sharma) i Mukarram (Sushant Singh). Deshu wdaje się też w romans z piękną aktorką Bhakti Bhatnagar (Rukhsar). Kiedy jest już niemal u szczytu mafijnej piramidy, synowie Hashima Bhai, którym nie podoba się dominacja Deshu, postanawiają to zmienić.

Choć wiele źródeł podaje, że "D jak Deshu" opiera się na biografii prawdziwego gangstera Dawooda Ibrahima, sam reżyser, debiutujący w filmie VISHRAM SAWANT, zaprzeczał tym informacjom. "Akcja mojego filmu nie ma nic wspólnego z prawdziwym gangsterskim życiem. To opowieść o chłopaku, który wybiera świat przestępczy tak, jak wybrałby każdy inny zawód" - mówił w wywiadzie dla hinduskiego portalu filmowego. Sawantowi jednak, który z zawodu jest fotografem, udało się z dużą dokładnością oddać środowisko mafijne Bombaju, czym zdecydowanie wyróżnił się ze stylistyki kina bollywoodzkiego. Główną rolę w filmie zagrał charyzmatyczny Randeep Hooda, który zadebiutował cztery lata wcześniej w głośnym "Monsunowym weselu" Miry Nair. Po premierze filmu, która jak zwykle w Indiach była wielkim medialnym wydarzeniem, Hooda dołączył do grona najbardziej podziwianych hinduskich aktorów, do którego należą już m.in. Shahrukh Khan i Hrithik Roshan, czyli filmowi bracia Rahul i Rohan z wielkiego hitu "Czasem słońce, czasem deszcz" Karana Johara.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...